Eipä tullut hallaaholle kuherruskuukautta

median kanssa. Yleensä on media uudelle puheenjohtajalle antanut tilaisuuden näyttää kyntensä mutta nyt ei tullut minuuttiakaan.
Onko vika miehessä vai mediassa. Ei edes Appelsin tule hätiin?
472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Halla-aho kieltäytyi A-studiosta, tilalla taitaa olla Laura Huhtasaari. Tai joku sinnepäin!
Eikös se persujen puoluekokous jatku vielä huomennakin?

Äänestä

Mestari jänisti heti Ekassa turnauksessa?
Soini johti edestä,hallaaho takaa kellarista?

Äänestä

Ei+niin,+mutta+Väyrynen+saattaa+päästä++hallitukseen+kylmiltään+yhden+miehen+puolueena.+Tässä+jutussa+on+monta+jännittävää+asiaa:+-+Väyrynen+ehkä+hallitukseen+tai+ei,+sadas+yhdes+ehdokas-+näyttäisi+valmistelevan+paluuta+Suomeen,+vaikkei+ollut+ensin+tarkoitus,+veti+tukensa+Sauli+Niinistön+ehdokkuudelta-+lisäksi+voi+olla,+että+sittenkin+tulee+vaalit.http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005251676.htmlOlen+kovasti+miettinyt+nyt,+että+laittaisivatko+kaikki,+pienetkin+ryhmät+mediahuomion+saamiseksi+oman+presidenttiehdokkaansa,+eihän+kamppanjan+tarvitse+olla+suuri+ja+kallis.+Niinistöä+pitää+alkaa+ihan+systemaattisesti+korvata+muilla+ehdokkailla.+Jos+nyt+lähti+muutama+kannattaja,+ei+se+riitä,+kun+sitä+kannattaa+70+%+tietämättömiä+ihmisiä.+Tehkää+lujasti+itseänne+tykö+poliitiikkaan+ihmiset+nuo+70-vuotiaat+pitäisi+nyt+saada+vaihtoon.+Ei+kaikki,+mutta+osalla+on+liian+pitkään+ollut+valtaa.+Mm.+Wille+Rydman+on+suoraan+kelvollinen+hallitukseenkin,+jos+sattuisi+loikkaamaan.+Sitten+on+paljon+muitakin+nuorehkoja,+joita+voi+nyt+alkaa+nostaa+enemmän,+jos+miellyttävät+suomalaisia.+http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005251681.html

Äänestä

Älkää hätilkö, pitää asettua. Jos tulee syksyllä vaalit, joutuvat lähtemään liikkeelle. Kunhan saavat esiin omat tavoitteensa, niihin visioihin sitten strategia, miten edetään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


inhokkijoalussa kirjoitti:

median kanssa. Yleensä on media uudelle puheenjohtajalle antanut tilaisuuden näyttää kyntensä mutta nyt ei tullut minuuttiakaan.
Onko vika miehessä vai mediassa. Ei edes Appelsin tule hätiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu