Historian surkein puoluejohtaja onnistui hajottamaan puolueen kahdessa päivässä. Jos olisi hikkaakaan rehellisyyttä niin painuisi rysseliin ja luopuisi puheenjohtajuudestaan.
Ei kaikista vaan ole johtamaan?
Ei kaikista vaan ole johtamaan?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
joko omat kohta vaativat eroa?
No taitaa olla tyytyväinen kun sai oman NSDAP:nsa. Yhtenäinen johtajansa takana.
Näyttää hyvältä CV:ssä.
Ajatelkaapa mitä tämä tekee demokraattiselle päätöksen teolle. Äänestykset eivät paina mitään, kun hävinnyt osapuoli ei tyydy äänestyksiin. Voi vain ihmetellä, missä Soinin järki on. Itse on aina painottanut sitä, että äänestyksiin on kaikkien tyytyminen.
Suomen poliittisen historian noloin tapaus tämä 20 hengen demokratiaa halveksuva teko.
Miksi lähtisi ei persuja äänestäänet kannatanut eu intekraatiota ja maahnmuuttoa mitä timon uusi puolue ajaa nythän tästä alkaa uusi nosu ja rahaakin on halla-aholla riitämiin puoleuuen tuet kun jää heille eikä mene uusi vaihtoehto puolueelle. Mitähn uutta se timo meinas nyt tuoda pelini haahaha jäämme odottelemaan vesi kielellä.
Taitaa viimein olla paskamahan hekottelut hekoteltu.
Odotellaan seuraaviin vaaleihin.
Siinä välissä tulee uusi tukipaketti, liittovaltion syveneminen ja elintason tasaaminen solidaarisesti e-eurooppaan, ehkä pari terrori-iskua yms. kivaa.
No nyt kun Sipilä torppaakin tämän uuden ryhmän niin sittenpä he joutaakin tunkiolle kun persut eivät tietenkään takaisin hyväksy :D
Se olisi pahin isku uusipuolueelle mutta nyt rkp ja kristityt ei vaatia niin kovia ehtoja kuin tätä ennen eli katotaan kuinka halvalla nekin myy itseäänsä hallitukseen lopulta vaikka eilen oli vielä puheet kovia.