Oikeuden mukaisin "puolue" on Timo Soinin puolue

Ei perustu rasiistisiin mielipiteisiin vaan tosiasioihin.
13187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mikä on muka rasismia? Sehän on vain kommunistien keksimä sana, sotapropagandaa. Kuinka "matut vittuun" olisi rasismia ? Sehän on vain mielipide, jonka oikeutetusti lausuu koko hulluuden kustantaja. Jos Suomeen ei tungettaisi väkisin näitä jihadisteja, ei koko rasisti valhesanaa olisi kukaan käyttänyt. Eli matut vittuun, niin rasisti sanaa ei enää tarvitse kuulla. Valitkaa valittajat siitä. Helppoa vajakillekin.

Äänestä

Oikeudenmukaisin, ei "oikeuden mukaisin". Kannattaa opetella kirjoittamaan.

Äänestä

Sanoo aivoton suvakki, kun ei pysty enää puolustamaan väärää mielipidettään. Sinut syötetään matuille ensimmäisenä.

Äänestä

Siis Soinihan on persereijän prototyyppi.

Äänestä
  • Soini takinkäännön mestari.
    Kuka on niin hölmö että uskoo noilla näytöillä enään sanaakaan.
    Petti äänestäjänsä täysin.

    Äänestä

Onpa taas hyvää trollailua. Totuus on vain se, että kusettajat paljastivat itsensä täysin alastomina rysän päältä, eikä heitä enää äänestä kukaan aiemmista äänestäjistään - kenties omia sukulaisia lukuunnottamatta.

Äänestä

Koskaan, EN KOSKAAN ole nähnyt niin teennäistä, oksettavaa, naurettavaa ja vastenmielistä esitystä kuin SIMON ELOLLA . Kuinka tyhminä meitä äänestäjiä oikein pidetään, vaikka itse en ole persujen äänestäjä koin ennenkuulumattoman vastenmielisyyden tunteen katsoessani sitä teatteria teko liikutuksineen . Toivottavasti näkyy ensi vaaleissa tuonkin nevöhöön , äänestäjiensä petturin poliittinen tilaus, tai sen puuttuminen.

Äänestä

EEhheheeeeeeeee ,ette vielä poijjaat ymmärrä soinin ja persujen juonta, se on tosi ovela käsikirjoitus,Soini on sanonut että hän kaataa läksijäisiksi kokoomus ja maalaisliitto hallituksen ja ottaa vielä saulin hillokupin itselleen, että repikääs siinttä eskarilaiset mamanpoijjaat .

Äänestä

on rasismia panna suomalaiset miehet talvipakkasella ja räntä sateessa rakentamaan asuntoja muslimimiehille
On rasismia panna 140 000 suomalaista leipäjonoon kun samaan aikaan pakolaiset saa neljä kertaa enemmän tukea kuin suomalaiset

rasismia on loputtomasti

Äänestä
  • Oli rasismia laittaa varusmiehet kantamaan irakilaisten sotilaskarkureiden ja isis-terroristien kasseja ja matkalaukkuja, kun nämä astuivat busseista vastaanottokeskuksiin. Hyvä ettei sentään sateenvarjoja pantu pitelemään kultamunien kuivina pitämiseksi.

    Äänestä

Juurikin näin, SP:n kannatus suorastaan romahti, jotain oli tehtävä. Uuden puheenjohtajan valinta Halla-aho, olikin onnekas sattuma Soinin kannalta. Eripuraa lietsova Halla-aho joukkoinen voitiin poistaa ja saada uusi nuosu aikaan esikuvana Ranskan Macron.
Kaikki tämä siksi, kun SP oli kuihtumassa pienpuolueeksi, sehän ei kertakaikkiaan käynyt Soinille.

Äänestä

"Soini on sanonut että hän kaataa läksijäisiksi kokoomus ja maalaisliitto hallituksen ja ottaa vielä saulin hillokupin itselleen,"
Hyvä juoni,mutta enää se ei onnistu. Meni hallitukseen joka on luovuttanut täyden päätösvallan Brysseliin. 62 mijoonaa jihadistia parin vuoden sisällä tyrannit tunkee maahan, siinä ei säästy edes persun henki, kun Kalifaatti alkaa poistaa vääräuskoisia urakalla. Et taida itse tietää yhtään mitä on tekeillä ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eikiihkoilija kirjoitti:

Ei perustu rasiistisiin mielipiteisiin vaan tosiasioihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu