Näihin arvoihin minua opetettiin jo lapsena uskomaan. Nämä ohjasivat myös varttumistani nuorukaiseksi ja menestyväksi yrittäjäksi.
Lapsia minulla on 5 ja olen antanut heille omien arvojeni mukaisen kasvatuksen. Nyt olen eläkkeellä, lapset ulkomailla ja menestyvät siellä hyvin.
Nyt olen kauhulla seuraamassa kuinka maatamme ollaan viemässä kohti tuhoa. Se tapahtuu painamalla lokaan kaikki otsikossa mainitsemani asiat.
Perhearvot on tuhottu ja tuotu tilalle homoihannointi joka ulotetaan jopa pieniin lapsiin.
Samalla myös valtion kirkkomme on saastutettu.
Huippuna näen piispatteremme vihkimässä vuoden homoksi pientä lasta, 15- vuotiasta poikaa.
Kansallinen identiteettimme tuhotaan ja ollaan luomassa liittovaltiota. Eliitti pyrkii massamaahanmuutolla heikentämään valkoisen rodun helpommin hallittavaksi.
Maamme hiljainen enemmistö kyllä tämä tajuaa mutta ryhtyvät toimenpiteisiin vasta sitten kun on jo liian myöhäistä.
Onneksi olen vanha ja kuolen kohta.
Koti, uskonto ja Isänmaa!
2
176
Vastaukset
- KerroLisää
Mitä perhearvoja on mielestäsi tuhottu ja miten? Millä tavalla homoja ihannoidaan? Kohtelemalla heitä kuin muitakin?
Ehkä sinunkin kannattaisi vielä vanhoina päivisi tutustua muutamaan homoon (ihan ystävänä), niin saattaisit huomata etteivät he olekaan kovin erilaisia ihmisinä. Harva on sellainen jollaisena homot stereotypisesti kuvataan.
Minä toivon, että vanhemmat opettaisivat lapsiaan myös sietämään erilaisuutta. On ihan sama kuinka monta lasta kasvatat, jos loppujen lopuksi he vain ajattelevat itseään ja levittävät vihaa ympärilleen. Jos ihmiset eivät niin kovasti vihaisi kaikkea hänkään erilaista, olisi vähemmän sotia, terrorismia ja kurjuutta.- YK-Veteraani
Kiitän mielenkiinnostasi aloitustani kohtaan jossa kyllä mielestäni jo hieman perustelinkin ajatuksiani.
Tunnen muutamia homoja ja olemme erinomaisissa puheväleissä; kyse ei siis ole että heitä yksilöinä karsastaisin. Vierastan tätä valtavaa rummutusta ja julkisuutta jolla kaikenlaista epäsiveellisyyttä pakotetaan katsomaan ja hyväksymään.
Oheistan tähän linkin jonka ajatelmat allekirjoitan:
http://mvlehti.net/?s=homomarssi
Kommentoin vielä viimeistä lausettasi ja totean että
hallitsematon maahanmuuttovyöry Eurooppaan on tuonut tullessaan vihaa, pelkoa ja terrorismia.
Tämä aiheuttaa maallemme myös usean miljardin euron vuosittaiset kulut.
Kaikki tämä raha on pois maamme vähäosaisilta kuten olet huomannut valtion leikkauksista. Eli tämä edesauttaa köyhiemme kurjistumisen entisestään.
Tämä yhä paheneva epäjärjestys aiheuttaa tyytymättömyyttä joka tulee aiheuttamaan mellakoita ja jopa sisällissotia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun483299Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5121993Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171940Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si821877- 181542
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431488- 281376
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1271263UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1121192