Hän osaa lentää lentokonetta. Voi kun sakkais.....
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005252932.html
Rikkaiden juttuja
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005252932.html
Rikkaiden juttuja
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 35 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 89
Vanhimmat
Onko Sipilä lähdössä hakemaan pakolaisia lentokoneella..........
Juu, varmaan samanlai, kun heilutti "erokirjettään" sillon lentokoneensa ikkunasta. No eihän se mihinkään lähtennyt, kun oli tyhjä paperiarkki ja sitten sekin "turpiin tuli ja kunnolla", kun joku tönäsi vähän. Sekin jättivale paljastui, kun filmi tuli julkisuuteen. Kiitos vieläkin sille kaverille, joka paljasti valheen, mutta siitä hyvästä menetti työnsä. Ketkut on olleet jo vuosikausia minun mustalla listalla.
lentäis ny pois suomen politiikasta.
ei kai tuotakin valittu uudelleen eduskuntaan?
Juha on niin sexy. Ihan kuin Cruisen tomppa Top Gunista. Vielä kun ajaisi moottoripyörällä, niin pikkuhousuni kostuisivat.
Hieno mies kaikinpuolin mutta kateellisia komukoita vituttaa jokainen jolla vähääkään itse ansaittua omaisuutta.
itse ansaittua kun verovaroista kupannu itselleen kymmenien miljoonien tuet?
Ei vituta yhtään.
Ja kenen rahoilla tuokin kone on maksettu?
Veronmaksajien tietenkin...
Ei Suomessa kukaan omista yksityisesti tollasta konetta..
Eikä Sipilä ole omista rahoistakaan maksanu vuokraa.
Sipilä on ketku, eikä ketkuilussq ole mitään kadehdittavaa. Sorry vaan siitä sulle.
Hahhah, moni ketku tajusi vihdoin ja viimein ketkujen teot ja siirty persujen taa. Kai luit tästä, mitä mieltä exät on ketkuista?
Kuinkahan paljon majotti mamuja huusholliinsa Kempeleessä, kun niin uhosi? Veikkaan NOLLA (0)
ei yhtään ,perui sanansa mutta sehän ei ollut yllätys siltä pirulta
Minkä vitun takia se ei lentänyt eropapaperinsa kanssa naantaliin.
U käännös olisi tekemättä
Seuraavaksi ihmemies Juha lentänee kuuhun,
Joo, kakkaralla sekin mahdollista.
Howard Hughes joi omaa virtsaansa, mites Juhis?
Juhis on rajumpi vainn Soinin urea kelpaa.
Sipilän hallituksen lento päättyy epäluottamukseen.
Epäilen, eihän nuo koskaan saa hallitusta kaadettua. Käteinen oli sitkeistä sitkein tapaus. Niillä on aina selitysvarasto käsillä.
Eurokraateilla oli keväällä rahanvientireissu Maltalle, kun pidettiin siellä huippukokous. Aivan varmaan paikka on valittu veroparatiisirahakuljetusten vuoksi, myös Merkel olisi siellä.
https://www.theguardian.com/business/2017/jan/11/malta-tax-eu-presidency-green-meps
Veroparatiisit selitettyinä: kuinka rikkaat piilottavat rahaa offshoressa
Selata tapaa, jolla supervarainen varastaa rahansa
http://www.cbc.ca/news/world/offshore-tax-havens-1.3520086
http://www.cnbc.com/instructions-for-turning-off-an-ad-blocker-on-cnbc/
https://www.oxfam.org/en/pressroom/pressreleases/2017-03-27/europes-biggest-banks-register-eu25-billion-profit-tax-havens
https://www.oxfam.org/en/pressroom/pressreleases/2016-03-16/new-report-reveals-prominent-role-tax-havens-banks
http://www.travelsinstyle.hr/blog/blog-posts/novi-blog-post/
http://www.softpanorama.org/Skeptics/Political_skeptic/Corruption/Corporatist_corruption/systemic_fraud.shtml
http://www.uaware.org.uk/page7.htm
Haku: "How Eurocrats carry money to tax havens with prostitutes and assistants"
Panama Papers: Dokumenttivuoto paljastaa maailmanlaajuisen korruption, rikkaiden salaisuudet
http://www.cbc.ca/news/world/panama-leak-offshore-records-putin-messi-money-1.3518951
"Panaman perustetun asianajotoimiston 11,5 miljoonaa tiedostoa paljastivat hämärän offshore-rahan ja liiketoimien"
Eilen persuketjussa joku kehaisi, että heillä on nyt jo miljoonia. Tänne taas muuttanut lapsia ja afrikkalaisia. joku tekee kauppoja rosvovaltioiden johtajein kanssa tai Soroksen kanssa ja samalla tiliä yhteiskuntapaikkojen toivorikkaille jakamisesta ilmaiseksi.
Näiltäafroilta on alettava periä "yhteiskuntamaksu" Suomen valtiolle, kaksikin lasta kouluettavaksi ja terveys ym. edut. Kastkerat poliitikot ovat harharetkellä koko Euroopassa.
Myös Sauli Niinistö panama papreissa..
--
Jos Sipilä olis sakannut jo ennen pm-kauttaan olis tainnut 100 000 miljoonaa euroa säästyä-
... ja jos Katainen olisi ollut mukana taitaisi olla Suomi
8000 000 miljoonaa euroa rikkaampi-
ehkä jopa rikkaampi kuin Norja...
...
kymmenet tuhannet ellei 100 tuhansia suomalaista olisi pelastunut?
Ei se lentäminen taida olla kovin vaativaa, kun katsoo tuota hallitushommaa..
Eikä koneen maksattamaminen veronmaksajilla......
Minä istuin kiitotien päähän,
Jäin ihmettä katselemaan.
Kone kaunis kuin lentäjän luusta tehty,
Yllytti moottoreitaan.
Minä ihailin villiä voimaa,
Minä nöyristä lapsista nöyrin.
Ja kun moottorit ampuivat sankarin matkaan,
Jäin seuraavaa odottamaan.
Minä olin lentäjän poika,
Lähes sankari siis itsekin.
Vielä lentäisin korkeammalle kuin muut,
Vielä isäänikin paremmin.
Minä nukahdin hallien varjoon,
Unen kerosiininkatkuisen näin:
Minä näin lentäjän huimapäisen ja varman
Syöksyvän ylöspäin.
Ylöspäin, läpi pilvien peiton,
Kohti ilmailun historiaa.
Jetin siivillä kuohui auringonkulta,
Kun se irtosi otteesta maan.
Lentokenttien aavoilla tuulee
Niin kuin ulapalla autiomaan.
Ja kiitotien päässä on taivaassa reikä,
Ovi miltei mahdottomaan
✈
oli osaamisessa samalla tasolla Sipilän kanssa mutta pikkusen Sipilällä on vielä oppimista kun Kimiä ei kukaan pystynyt arvostelemaan toisin kuin Sipilää ainakin vielä mutta eiköhän se vielä siitä kunhan saa enemmän keskitettyä valtaa sukulaisilleen.
PR temppu. Sipilä ja Orpo tiesi etukäteen, että jos Jyväskylässä tulee Soinille pataan, niin kaikki on pedattu valmiiksi.
Sipilä on ottanut Soinilta kursseja, miten kansaa harhautetaan itse asiasta. Niinistökin tajusi, että hallituksen olisi pitänyt erota vallitsevassa tilanteessa.
Kusetusten äitee. Siis monessa ollut mukana, miettikää kuka, jonka olisi pitänyt sanoa ääneen, että hallitus olisi syytä vaihtaa.
Katsokaa, mitä kommentteja.
http://eskoseppanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/149597-bjorn-wahlroos-epavirallinen-kirja-arvostelu
Tästä on ketjussa monta:
"Löysin vielä tällaisenkin taustatiedon: "Sampo-Leonia-Mandatum –fuusion synty: miten Paavo Lipposen ja Sauli Niinistön hyväksymä sekä finanssineuvos Jarmo Väisäsen että valtiosihteeri Raimo Sailaksen heille muotoilema kauppa syötettiin hallitukselle ilman vastalauseita"."
Nythän on ollut monta kertaa sama tilanne eurovaluuttakusetuksen aikana.
Lentäminen on nykyään lasten leikkiä, tietokone ohjaa.
Juu!
Sinäkään tiiä siitä lentämistä mitään......
Pakko olla helppoa lentäminen, kun pääpellekin siihen pystyy.
Siltikään et kykene....
Ethän sinä edes tiiä paljonko pitää olla Kiitonopeus koneessa?
Kun lähetään nousemaan..
Sekä pitää laskea nousun aikana menevä polttoaine kulutus määrättyyn lentokorkeuteen.
Se on helppo laskutoimitus.
Myös 55 eri tarkistusta koneeseen täytyy tehä....
Tiietään me vaikka mitä. Kaikki tuloo alas, mikä on ylös noussut.
Kiitonopeushan on koneesta kiinni. Esim, Piper Cap J 3 , nousee jo melkein juoksuvauhdissa kuormasta riippuen, kun taas isot matkustajakoneet vaativat vähintään 150 solmua.
Sipilä istuu tukevasti kepun hartioilla, kun edestä alkaa sataa paskaa vaaleissa, joita hän pelkää, niin lopun tultua hän paskantaa löysänsä kepun selkään.
Sipilä, valehteleva vapaaliitäjä.
Harraastaako Sipilä seksiä? Pahempaa kuin kalsarit pesukoneessa.
Käteen vetoa ainakin.
Onpa hupaisaa nähdä suomalaisten kädettömien miesten vihreä kateusraivo kaikessa hehkussaan täällä.Mutta jatkakaa toki entiseen malliin,toiset valittavat ja toiset tekevät par-
haan kykynsä mukaan Isänmaan parhaaksi. Eiks niin?
joo kato limusiinilberaalit ovat parempaa kansaa
eikä ne elä ghetoissa eikä ajele vaarallisilla ja hitailla teillä
Ne sanoo "turvat kiinni - senkin rasistit" ja tuovat lisää
merkkelin pelimerkkejä taloon
Sieltä yläilmoista on helpompi vattuilla porukoille kuin
kävellä tavallisena paskovana kuolevaisena maan päällä.
ei siitä jeesusta tule- liian hieno otus siihen
Cristiano Ronaldo välttelee myös kiusallisia kysymyksiä, mutta on laitettu syytteeseen.
Lentäminen ei ole taitolaji - ihan siinä kuin mikään muukaan ulkoa opeteltu protokolla.
Jo monet taidot meille näyttänyt. Hän johtaa maan hallituksen ohi karikkoisten vesien turvasatamaan. On laittanut kansakunnan talouden nousukiitoon. Lentää suihkarillansa läpi sinitaivaaan pilvien lailla uljaan kotkan. On mukavasti löytänyt jemmarahaa vanhuuden päiviensä varalle. Toimen mies. Uskossa on hän myös väkevä. Moni toinen arjen nyhvääjä ei raukka saa edes vessapaperirullaa oikeinpäin telineeseen. Siis ystäväni. Voitko edes vastaan väittää.
Jo monet taidot meille näyttänyt. Hän johtaa maan hallituksen ohi karikkoisten vesien turvasatamaan. On laittanut kansakunnan talouden nousukiitoon. Lentää suihkarillansa läpi sinitaivaaan pilvien lailla uljaan kotkan. On mukavasti hän löytänyt jemmarahaa vanhuuden päiviensä varalle. Toimen mies. Uskossa on hän myös väkevä. Moni toinen arjen nyhvääjä ei raukka saa edes vessapaperirullaa oikeinpäin telineeseen. Siis ystäväni. Voitko edes vastaan väittää.
Kekkonen meni ennen vaaleja Kirkutskiin, Siperiaan, jotta suomalaiset tykkäisivät. Sipilä kaivaan insinöörin taitonsa rahoitusvirman syövereistä.
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005261779.html
Kansa menee halpaan ja antaa tuolla ääniä. Hallitukselle haetaan tukea, Kaarle kustaa ja silvia meni syömään pitseriaan myös.
Kekkonen meni ennen vaaleja Kirkutskiin, Siperiaan, jotta suomalaiset tykkäisivät. Sipilä kaivaan insinöörin taitonsa rahoitusvirman syövereistä.
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005261779.html
Kansa menee halpaan ja antaa tuolla ääniä. Hallitukselle haetaan tukea, Kaarle kustaa ja silvia meni syömään pitseriaan myös.
On hienoa että näille vihreähampaisille itkijöille on nyt kaksi persupuoluetta mihin liittyä!
Muutenhan ne ryhtyisivät puukkohippasille kaduille tai hyvinkään ampujan tapaan katoiltaampumaan.
Lentävät ihan pilvessä
Siis:
SDP oli samalla viivalla, sanoivat hallitusohjelman avaavaisissani
Oikohan kaikki KOO:ssa aha haha
Sipilä ja vaimo kuin kaksi marjaa
Autolla ois ollut perillä nopeammin.
Tosin ei viimeviikolla kun ay-mafia hallitsi Saatanan täit
lisään edelliseeni
Paljolta olis säästytty.
Raha palaa korruption pyörittämiseen
japanissa on lentäjä-kamikadzen avoimet työpaikkat
Täytyypi hakea
Keskusta on aina elättänyt loisivia edustajia...
..sdp vain tulevia puliukkoja..
Juha Sipilä osaa lentää 2- moottorikoneella ja helikopterilla, mutta Sanna Marinpa osasi bailata.
Juha Sipilän kone ei lentäessä sakannut ja Sannan kenkä ei bailatessa aina osunut lankulle.
Eroakin löytyy.
Juha Sipilä ei itkenyt julkisesti, mutta Sanna itki Lahden torilla omaa surkeaa kohteluaan.
Sipilä on myös loistava muunnellun totuuden puhumisessa.
Kaikki mitä sipilän suusta tuli tiedettiin muunnelluksi totuudeksi, joten ei voi antaa mitään luottamusta.
Pätee moneen muuhunkin ihmiseen. Ei herätä luottamusta
Muunneltua totuutta puhuu
Olisi kiva saada tehdä "huolto" tuohon koneeseen.
Turha toivo. Lentokoneita Suomessa huoltaa pätevät, ammatistaan ylpeät asiantuntija, jotka eivät kaipaa Suomeen outoa sosialistista eli yhteiskunnallistavaa yhteiskuntajärjestelmää.
Kyllä näin on, että rovot rules. Maailma on rosvojen ja siitä sinä pidät.
täälläkin rosvokoplan jäsen painaa menemään huoltohommia. sen verran matala moraali, että puolet osasta jää laittamatta. siitähän ei edes Sipilä tykkää.
Niinpä. Sipilä on ihan turha ihminen, ei mitään hyötyä yhteiskunnallemme, pelkkä vetonmaksajan elätti.
Lentokoneita ei huolla kuin järkevät osaavat ammattilaiset.
Koska he ovat järkeviä ja omilla aivoillaan ajattelevia, ei heihin sosialistinen propaganda uppoa.
Ei voi olla järkeä, jos lähtee muiden manipuloitavaksi
Sannan hallituksen aikana tuli jo ikävä Sipilän hallitusta, vaikka eipä olisi aikoinaan uskonut.
Joo oikein punainen paroni, vasemmistoliiton lentäjä-ässä..
Tuo on kummallista kun eduskunnassa olevat ovat niin mielenvikaisia eli siis täysin kelvottomia yheiskuntaankin pitää maksaa sossusta sopeutumisrahaaa.
Melkoisen mielenvikaisia ministeritkin, täysin aivottomia heh, kelvottomia yhteiskuntaankin koko eduskunta taitaa olla heheh
Lentotunnit on niin kalliita että tarvii sopeutumisrahaa
Raha mennöö Sipilän taskuun
semmosta meininkiä
Sipilällä on rahhoo
Orpo on sukelusvenemiehija, viemärisukeltaja
Voi kun olisi mennyt vaan Finnairille reittilentäjäksi.
Aina voi lentää oligarkkien omisteisia businessjettejä
Ei Sipilä luota Kutsuhuudon menevän Afrikkaan ym .Lähi itään sähköisesti ! Hän ehkä lensi ilman mustelmia Afrikkaan ja Lähi itään ? Asian itse toitottamaan ?
Palkka ruplina tai pääsemällä oligarkkien veliverkostoon Moskovan Itäpuolelle lähelle Uralia
Pääsee Putinin kaveriksi ohjuspatterin hoitajaksi :D
jump
En tyydy sakkaukseen . Toivon syöksyä korkealta !
Kun kaikki suomalaiset matkustaa ulkomaille lentokoneella . Tulipalo hyppivät alas - Lapsia tippuu taivaalta Jeesus ta huutaen ! Nauran äänen !
! Toivon että ilmastonra1skaus loppuu LOMALENNOT ON HELVETISTÄ KALLIST A RAHANHUKKAA
Lisään edelliseeni ! 2023-06-03 23:11:11
wut????
Putinin johdolla kaikki joutuu helvattaan !
Lentolisko.... taidolla ei lennetä vain rahalla saa kortin lentää.
Venäläisten omistuksessa olevat koneet pitäisi laittaa EU:ssa lentokieltoon ja groundata
Venäläisillä on mafiarahaa. Niillä voidaan pyörittää hämäräbisneksiä ympäri maailman
Kunnes rahat loppuu
Öljyrahaa löytyy
"Minä olen lentäjän poika..."