Mercury 5hv käynnistysnaru jumissa

Ostin 5 heppaisen Mercuryn vuosimallia 2005, mutta käynnistysnaru on jumissa, myyjälle soittaessa sanoi itsellään toimineen. Vaihde vapaalla, ryyppy auki ja vetonaru hätäkatkaisimessa kiinni, mikä piru voi olla kyseessä? Kone viimeisen päälle huollettu ettei siitä olisi kyse. Joku nyt pistää lukkoa päälle, keksisi vain mikä?
34916
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Naru hypännyt pois kehältä ja on kehän ja sen suojan välissä? Avamaalla koppa tuo selviää.

Äänestä

Paaliin.
Kone leikannut kiinni.

Äänestä
  • Avasin kopan ja rullasin käynnistysnarun uudestaan, hyvin lähti käymään ja nyt vain kovaa ajoa. Paalimies laittaa joka toiseen kommenttiketjuun hienoja ohjeistuksia antaa purkutuomio perämoottoreille, laitahan sauna sinäkin tulille ja ota kylmä huurteinen niin ei tarvitse käpertyä maailman synkkyyteen alati.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikäkumma kirjoitti:

Ostin 5 heppaisen Mercuryn vuosimallia 2005, mutta käynnistysnaru on jumissa, myyjälle soittaessa sanoi itsellään toimineen. Vaihde vapaalla, ryyppy auki ja vetonaru hätäkatkaisimessa kiinni, mikä piru voi olla kyseessä? Kone viimeisen päälle huollettu ettei siitä olisi kyse. Joku nyt pistää lukkoa päälle, keksisi vain mikä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu