LIDL ent. herkkusuun vai mikä se nyt viimeks olikaan paikalle. Se olisi ainoa hyvä keino saada vähän ihmisiä pysähtymään keskustassa. Siinä olisi jo sopiva tila valmiina. Kohtahan keskustassa ei ole muita kuin K mafian kauppoja.
Liiiteriä kylille
kakku.ryynänen
8156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Entäs S-marketin paikalle? Sekin lopettaa kun Prisma tulee.
Kesko on Herkkusuun kiinteistöissä vuokralaisena ja ei päästä kilpailijaa keskustaan. Kunhan Siwa/valintalo myymälät on muutettu K-marketeiksi niin Pirkkaistori saa K_marletiin.
Siis onko näin että Kesko maksaa tuosta tyhjästä tilasta koko ajan vuokraa?
Näin isot pojat väittää. Ihan uskottava homma kun K-kauppa sulki sen ennen siwa/valintatalo kauppaa. Nokian nykyiset k-kaupat ovat parhailla kauppapaikoilla ja siten tyhjän myymälätilan pitäminen tulevaa käyttöä varten on järkevää. Pirkkalassa joutui Kesko antamaan Alkon talossa ollleen myymälän Salelle.
Kaikki Siwathan on jo myyty ja/tai lopetettu.
Kannattaisiko kodinkoneliike?
Lidl varman kannattaisi, mutta muuten tila on vähän iso useimmille.
Onneksi keskustan olennaisin,tärkein ja tarpeellisin kauppa eli ALKO on edelleenkin paikallaan,muilla ei niin väliä
mutta eikö Alkokin muuta prismaan eli pois keskustasta?