Etunojassa takaperin kuin persupakolaiset

Timo Soini päätti lähteä perustamastaan puolueesta käpälämäkeen etunojassa takaperin. Kuinka ollakaan, iso ryhmä takaperinkulkijoita liittyi heti jonon jatkoksi. Takaperinjuoksu sujui niin rivakasti, ettei uudelle puolueelle ole löytynyt vielä edes nimeä, joten ehdotan sille nimeksi Näköispatsastoimikunta.
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

- luistivat natsi-jussin tossunalta.

Äänestä

Nyt pitäisi P-suomalaisten ja Vihreiden yhdistyä ja rakentaa saastuttamaton energiantuotanto.
Vihreät eivät kehitä tekniikkaa ja Perussuomalaiset huolehtivat lepakoista.

Joo, puolue voi kehittää tekniikkaa resussoinnilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taaltapesee kirjoitti:

Timo Soini päätti lähteä perustamastaan puolueesta käpälämäkeen etunojassa takaperin. Kuinka ollakaan, iso ryhmä takaperinkulkijoita liittyi heti jonon jatkoksi. Takaperinjuoksu sujui niin rivakasti, ettei uudelle puolueelle ole löytynyt vielä edes nimeä, joten ehdotan sille nimeksi Näköispatsastoimikunta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu