Syli avoinna (väkevälle?) eksytykselle

Perustuutodellisuuteen

Raamatussa puhutaan Ismaelin pojista ja tuhoojasirkka laumoista joita on tullut ja tulee lisää miljoonittain (islam).
Raamatussa varoitetaan myös lopunajan väkevästä eksytyksestä (islam?).

13

233

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin mikähän se eksytys voisi olla, joka eksyttää , jos mahdollista , valitutkin? En usko sen olevan islam.

      • Näinsennäenmä

        Evoluutio-oppi on saanut eksyttää jo pitkään.


      • Näinsennäenmä kirjoitti:

        Evoluutio-oppi on saanut eksyttää jo pitkään.

        Miten evoluutio- oppi eksyttää?


      • Ottaanytselville

        Mikä on islamin missio?


    • Miten paljon sosiaaliavustuksia mamuille, hienot kunnan asunnot. Tavallinen suomalainen ei pääse hammaslääkäriin tai kaikki edes asuntoon, jossa on juokseva vesi, ei uskota mutta näin vaan todellisuudessa on. Kuinka on epäoikeudenmukaista !! Oikeasti, kun on ikänsä veroja maksanut, mutta ei täytä ehkä jotain sosiaalikriteerejä.

      • pakolaistenystävä

        Taidat olla rasisti? Missä lähimmäisenrakkaus muslimiystäviä kohtaan? Sorretut ja kiusatut tulevat sodan jaloista tänne kiusattavaksi. Häpeä!


      • siniRISTIlippu2017

        Tämähän on kuin islamin maailmanvalloitusta! Ripotellaan muutamatuhat sinne, toinen tuhat tonne ja raiskaten lisäännytään.
        Tämä ollee myös miekkamissio, jonka Raamatun Jumala on sallinut porttokirkoilleen, luopiokansoille!

        Jotka palvoneet omaa Vatsaansa enemmän kuin Jumalaa, heittäytyneet kaikkiin irstauksiin lihansa himoissa.

        Kääntykää, tehkäämme totista Parannusta, 'Pelastus on NYT meitä lähempänä, kuin silloin kun uskoon tulimme!'


    • violaluna17

      En kannata mamuja. Mutta silti uskon,että väkevä eksytys on menestysteologia ja kaikkituleehetiterveiksiopetus..Se ei todellakaan ole totta. Meillä uskovilla on köyhyyttä,sairauksia niin fyysisiä kuin osyykkisiä,osa henkivaltojen aiheuttamia. Ettei jaksettaisi uskossa. Kun vain Jeesus tulisi pian! Suomessa ei enää vuosiin ole huolehdittu omista vaivaisista ja vanhuksista,mutta muualtatulleilla kyllä riittää rahaa.Eksytystä se ei ole vaan välinpitämättömyyttä.On jotenkin hienoa hyyssätä niitä mamuja, omissa kurjissa ei ole eksotiikkaa ja uutta kulttuuria.

      • ystäväksimuslimi

        Häpeäisit rasisti! Tutustu lähemmin muslimeihin ja ystävysty heidän kanssaan.


      • Ominsilminnähty

        Rakkautesi on lihallista ja sinisilmäistä komeita p-afrikkalaisia "partajeesuksia" kohtaan.
        Vietit pelaavat.


      • Uskovissa ei ole henkivaltoja.


      • EivätKAIKKIpelastu

        Uskovien joukossa
        - tyhmiä neitsyitä
        - viisaita neitsyitä

        Usko koetellaan taisteluissa

        Ef. 6:12
        Sillä meillä ei ole taistelu verta ja lihaa vastaan, vaan hallituksia vastaan, valtoja vastaan, tässä pimeydessä hallitsevia maailmanvaltiaita vastaan, pahuuden henkiolentoja vastaan taivaan avaruuksissa.

        Jeesus: Tuomio alkaa ensin Jumalan huoneesta (seurakunnista).

        Saatana on eksyttäjä.


    • violaluna17

      Dementia? ? Itse uskon että se on osin henkivallan aiheuttama. Muutten ala enää keskustella tästä,koska laitoin siitä oman aloituksen.jossa keskustelu kyllä ryöppysi sinne tänne. Väkevä eksytys on menestysteologia. Uskon niin.Kaikki sairaudet vain eivät parane.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      861
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      92
      828
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      706
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      2
      664
    5. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      1
      564
    6. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      541
    7. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      533
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      184
      529
    9. Meinasin tukehtua juomaan :D

      ihan jäätävä maha sulla 🤣🤣🤣 m-n ihmekö kun oot sinkku
      Ikävä
      61
      523
    10. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      24
      496
    Aihe