TIEDOTE!!!Onecoin sijoituspankki

KaikenNähnyt

Kuopioon perustetaan ensikuussa ihan oikea kivijalka pankki onecoinia varten. Siellä voi jopa ostaa louhinta palvelua. tämä viimeistään todistaamulla, että eteenpäin mennään.

16

664

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sgghrttshtrrj

      Mutta saako koineja muuttaa euroiksi?

      • ksdjfkewfgiwgr

        Kuka nyt haluaisi palata menneisyyteen kun taskussa on jo tuleivaisuuden valuuttaa.
        Siksi tuo euroiksi muuttamien on estetty ihan asiakkaiden omaksi eduksi etteivät tulisi tehneeksi tyhmyyksiä..
        Ruja on tohtori ymmärrättekö!!!! hän tieää mikä on teidän parasta.


    • adlhfouehwhcc

      Toihan on ihan kiva liikeidea joltakin tunkkien tunkilta. Lyödään toiminta toiminnan sisälle, ja veloitetaan palvelumaksuina euroja "tehdyistä palveluista" jotka tässä tapauksessa on koinien louhiminen.

      Nolla arvoisten koinien louhinnasta voi toki joku pöljä maksaa oikeilla euroilla louhintapalkkioita, saadakseen lisää koineja eli numeroita omalle tietokoneruudulleen markkeeraamaan "koinien suurta määrää".

      Jos ei koineja voi saada muutettua euroiksi, kyseinen laitos on vain huijaus rakenneltuna varsinaisen päähuijauksen sisälle.

      • Huhhuijaaa

        Coin"monopoli"peli siirtyy seuraavalle levelille. Siitä kannattaa maksaa ihan oikeilla euroilla.


    • Henkilökuntta

      Onko henkilökuntta hyvin koulutettua?

      • nouvankoin

        henkkilö kuntta on hyvästi koukutettua


      • henkkilökuntta

        Johtaja Turhapuron paikalle on tulossa johtajaksi Wespa, ja hänen esimiehekseen, vuoristoneuvos Tuuran paikalle itse Parru Parru á la hia

        Henkkilökuntta TÄRPÄTTIÄ!


    • Ou jes! Ihanaa! TÄÄLÄ!

    • faktaHuihai

      Ja joku ottaa tämän "tiedotteen" vielä tosissaan.
      Mutta jotkut vaan ovat herkkäuskoisia.

    • KohtaTapahtuu

      Huhun mukana se olisi tulossa ositteeseen Haapaniemenkatu 13.

      • asasrttevbcv

        Siinä kulmilla onkin ollut niitä pukuäijiä vähän väliä..


      • VieläkinEpäilen
        asasrttevbcv kirjoitti:

        Siinä kulmilla onkin ollut niitä pukuäijiä vähän väliä..

        Hetkinen.. mä yks päivä olin näkeväni pakettiauton, jossa oli onecoin logo, kun olin menossa torille aamu kuudelta viime perjantaina.. Ajattelin että näin väärin... mutta mutta nyt..??!?!?!?!?!?
        Näkikö kukaan muu. Valkoinen paku jossa sivulta katsottuna oikeassa yläkulmassa (hytin yläpuolella) oli se logo??


    • KuopioEvent2017

      Mullas ainakin jytisee puntissa! Nyt, nyt, nyt alkaa se maailman valloitus! Jos Kuopio saadaan haltuun, seuraavana tulee Wallstreet ja sitten ehkä jopa Moskova?
      Joka kynnelle kykevä OneCoin edustaja tarvitaan Heinäkuun toisen eventtiin, jonka lopuksi marssitaan kaupungintalolle tapaamaan pormestari ja otetaan Savon herruus B-coinareilta ja Euro-jupeilta !;)
      Torilla tavataan kello 10:00 sharp ja Suomen edustusto on paikalla täysimääräisenä.
      (Pukupakko, koska ollaan menossa kaupungintalolle, kravatit mieluummin OneCoin logollisia. )

    • Ei pidä paikkansa! Älkää uskoko, että tulee mitään pankkia, ja uskokaa jo, että Onecoin on ponzi-huijaus. Googleen kun kirjoittaa "Onecoin", niin toinen tulos on englanninkielinen Wikipedia-artikkeli, jossa käy ensimäisestä lauseesta ilmi, että kyseessä on ponzi-huijaus.

      Sitäpaitsi aidot kryptovaluutat tekevät ominaisuuksillaan pankit turhiksi laitoksiksi, niin miksi juuri Kuopioon joku muu, kuin huijari perustaisi ponzihuijaukseen perustuvan firman? Eikö teille riitä yksi WinCapita jo? Ja käsittääkseni Kailavuo vai mikä pääjehun sukunimi olikaan taas, on vielä lusimassa kakkua, joten hän ei ainakan ole asialla.

      • Ääliökänni

        Täälä mies, usko nyt pankki aukee ja raha syrjäyttää euron.
        Ottaako koville kun olet saanut 10 € tilllesi ja menetät kaiken !
        Olet onneton tunari Ruja on meidän voittaja !


      • Kiittos-Tri-Rojulle

        Luottakaa tri Rojuun. Ette pety. Pörssiin mennään että rytisee. Kukaan Coinisti ei ole enää PA.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      277
      5229
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      59
      4769
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      96
      3744
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      51
      2760
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      22
      2277
    6. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1883
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      118
      1800
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1536
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1115
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      153
      1094
    Aihe