Kuopioon perustetaan ensikuussa ihan oikea kivijalka pankki onecoinia varten. Siellä voi jopa ostaa louhinta palvelua. tämä viimeistään todistaamulla, että eteenpäin mennään.
TIEDOTE!!!Onecoin sijoituspankki
16
679
Vastaukset
- sgghrttshtrrj
Mutta saako koineja muuttaa euroiksi?
- ksdjfkewfgiwgr
Kuka nyt haluaisi palata menneisyyteen kun taskussa on jo tuleivaisuuden valuuttaa.
Siksi tuo euroiksi muuttamien on estetty ihan asiakkaiden omaksi eduksi etteivät tulisi tehneeksi tyhmyyksiä..
Ruja on tohtori ymmärrättekö!!!! hän tieää mikä on teidän parasta.
- adlhfouehwhcc
Toihan on ihan kiva liikeidea joltakin tunkkien tunkilta. Lyödään toiminta toiminnan sisälle, ja veloitetaan palvelumaksuina euroja "tehdyistä palveluista" jotka tässä tapauksessa on koinien louhiminen.
Nolla arvoisten koinien louhinnasta voi toki joku pöljä maksaa oikeilla euroilla louhintapalkkioita, saadakseen lisää koineja eli numeroita omalle tietokoneruudulleen markkeeraamaan "koinien suurta määrää".
Jos ei koineja voi saada muutettua euroiksi, kyseinen laitos on vain huijaus rakenneltuna varsinaisen päähuijauksen sisälle.- Huhhuijaaa
Coin"monopoli"peli siirtyy seuraavalle levelille. Siitä kannattaa maksaa ihan oikeilla euroilla.
- Henkilökuntta
Onko henkilökuntta hyvin koulutettua?
- nouvankoin
henkkilö kuntta on hyvästi koukutettua
- henkkilökuntta
Johtaja Turhapuron paikalle on tulossa johtajaksi Wespa, ja hänen esimiehekseen, vuoristoneuvos Tuuran paikalle itse Parru Parru á la hia
Henkkilökuntta TÄRPÄTTIÄ!
Ou jes! Ihanaa! TÄÄLÄ!
- faktaHuihai
Ja joku ottaa tämän "tiedotteen" vielä tosissaan.
Mutta jotkut vaan ovat herkkäuskoisia. - KohtaTapahtuu
Huhun mukana se olisi tulossa ositteeseen Haapaniemenkatu 13.
- asasrttevbcv
Siinä kulmilla onkin ollut niitä pukuäijiä vähän väliä..
- VieläkinEpäilen
asasrttevbcv kirjoitti:
Siinä kulmilla onkin ollut niitä pukuäijiä vähän väliä..
Hetkinen.. mä yks päivä olin näkeväni pakettiauton, jossa oli onecoin logo, kun olin menossa torille aamu kuudelta viime perjantaina.. Ajattelin että näin väärin... mutta mutta nyt..??!?!?!?!?!?
Näkikö kukaan muu. Valkoinen paku jossa sivulta katsottuna oikeassa yläkulmassa (hytin yläpuolella) oli se logo??
- KuopioEvent2017
Mullas ainakin jytisee puntissa! Nyt, nyt, nyt alkaa se maailman valloitus! Jos Kuopio saadaan haltuun, seuraavana tulee Wallstreet ja sitten ehkä jopa Moskova?
Joka kynnelle kykevä OneCoin edustaja tarvitaan Heinäkuun toisen eventtiin, jonka lopuksi marssitaan kaupungintalolle tapaamaan pormestari ja otetaan Savon herruus B-coinareilta ja Euro-jupeilta !;)
Torilla tavataan kello 10:00 sharp ja Suomen edustusto on paikalla täysimääräisenä.
(Pukupakko, koska ollaan menossa kaupungintalolle, kravatit mieluummin OneCoin logollisia. ) Ei pidä paikkansa! Älkää uskoko, että tulee mitään pankkia, ja uskokaa jo, että Onecoin on ponzi-huijaus. Googleen kun kirjoittaa "Onecoin", niin toinen tulos on englanninkielinen Wikipedia-artikkeli, jossa käy ensimäisestä lauseesta ilmi, että kyseessä on ponzi-huijaus.
Sitäpaitsi aidot kryptovaluutat tekevät ominaisuuksillaan pankit turhiksi laitoksiksi, niin miksi juuri Kuopioon joku muu, kuin huijari perustaisi ponzihuijaukseen perustuvan firman? Eikö teille riitä yksi WinCapita jo? Ja käsittääkseni Kailavuo vai mikä pääjehun sukunimi olikaan taas, on vielä lusimassa kakkua, joten hän ei ainakan ole asialla.- Ääliökänni
Täälä mies, usko nyt pankki aukee ja raha syrjäyttää euron.
Ottaako koville kun olet saanut 10 € tilllesi ja menetät kaiken !
Olet onneton tunari Ruja on meidän voittaja ! - Kiittos-Tri-Rojulle
Luottakaa tri Rojuun. Ette pety. Pörssiin mennään että rytisee. Kukaan Coinisti ei ole enää PA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652078Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363921696Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899