Montako kuollutta helluntalaiset herättäneet ?

arkistonhoitaja

Montako jo kuolleeksi julistettua ihmistä on kuolleista herätetty?

http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005166688.html

Mahtaa olla hankalaa ilmoittaa viranomaisjärjestelmiin että jo kuollut otettaisiin systeemiin uudestaan sisään,onko viranomaiset varautuneet tähän vaihtoehtoon,mitä kaavakkeita pitää täyttää jos on herätetty kuolleista.

11

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Samat kaavakkeet pitää täyttää kuin sukupuolensa vaihtaneetkin joutuvat täyttämään.

      • jesuishomo

        Myös pakollinen homosta heteroksi eheytyskaavake tulee täyttää sitouttavasti muuten kuolleistaherättäminen ei saa lainvoimaa.


      • PimeydestäValkeuteen

        Te ette näköjään ymmärrä, että JEESUS tarkoitti Hengellisesti kuolleita!?!?
        Jokainen uudestisyntynyt eli Uskoontullut ON HERÄNNYT KUOLLEESTA TILASTAAN; palvelemaan ELÄVÄÄ JUMALAA (JEESUSTA)!


    • Jobinpostia

      Eivät ole herättäneet yhtäkään, mutta lääkärit ovat, herättäneet kuoleita.

      • Kirjailija_Talja

        Mika Taljaa kun manattiin takaisin, niin vasen takajalka jo liikahti.


    • Tyhjiä.hautoja

      Afrikassa heräilee jatkuvasti kuolleita, raajoja kasvaa amputoitujen tilalle, lasisilmän paikalle oikea näkevä silmä, tarvittaessa myös varasilmä mukaan, kultahampaita poistettujen tilalle, hiukset kasvavat kaljuun päähän ym. ihmeitä ilman määrää. Meillä Suomessa vain jalanpidennyksiä. Afrikasta myös saatavana videoita ihmeistä.

    • Jobinpostia

      Raamattu ontuu pahasi: Ap.t.20:9-10. Loppulauseet: ja hänet nostettiin ylös kuolleena. 10. Älkää hätäikkö, sillä hänessä on viellä henki. Biblia (1776). Hänessä on viellä sielu.

      • Vanha-kirkkoraamattu

        Apt 20:9 Niin eräs nuorukainen, nimeltä Eutykus, istui ikkunalla, ja kun Paavalin puhe kesti niin kauan, vaipui hän sikeään uneen ja putosi unen vallassa kolmannesta kerroksesta maahan; ja hänet nostettiin ylös kuolleena. Mutta Paavali meni alas, heittäytyi hänen ylitsensä, kiersi kätensä hänen ympärilleen ja sanoi:

        "Älkää hätäilkö, sillä hänessä on vielä henki." Niin hän meni jälleen ylös, mursi leipää ja söi; ja hän puhui kauan heidän kanssansa, päivän koittoon asti, ja lähti sitten matkalle.

        Ja he veivät pojan sieltä elävänä ja tulivat suuresti lohdutetuiksi.


      • opilukemaan

        Miten lie tuossa tuo kääntäminen onnistunut, epäilen että ei kovinhyvin.

        mutta ei se asiaa pilaa, koska lopussa kaikki selviää.


    • Iuuyyy

      Jean Roos on herättänyt itse kertonut 16 kuollutta Afrikassa. Soita ja kysy lisää

    • heinosennimipäivä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      88
      3717
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2086
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      196
      2001
    4. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      87
      1534
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      343
      1464
    6. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      90
      1171
    7. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      93
      1090
    8. Varoitus kyläläisille Suomussalmella

      Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo
      Suomussalmi
      13
      1074
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      30
      970
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      906
    Aihe