Subin juhannusaaton live: Hihna 247
Sub Perjantai 23.6. klo 23:30
Hihna 247 on hidasta televisiota tyylipuhtaimmillaan. Kolmetuntinen suora slow tv -lähetys hypermarketin kassahihnalta juhannusaattona 2017. Katso ja rauhoitu - Hihna 247 on kulttuuriteko. Tapahtuman näyttämönä on Helsingin Kannelmäessä sijaitsevan hypermarketin kassalinjan kassahihna, ja tarkalleen ottaen se kohta hihnaa, johon asiakkaat asettavat ostoksensa ennen kuin kassahenkilö skannaa niistä viivakoodit. Asiakkaita lähetyksessä ei tunnistettavasti näytetä. Lähetys toteutetaan ilman mainoskatkoja.
Tästä on vaikeeta pistää huonommaksi, itkeä vai nauraa..
Tähän on tultu
3
920
Vastaukset
- MissäOngelma
Pakottaako joku katsomaan vai?
- Hihna_pyörii_vaan
Tämä ohjelma oli lyhennetty tunnin mittaiseksi, ja ihan hyvin se käy taustaohjelmaksi. Hihnalle laitettiin sentään välillä kannustavia tekstejäkin, joten mitään pahaa tuosta ei ole sanottavaa. Hyvä ja tarpeellinen kokeilu, sillä jotain uutta on aina keksittävä;)
- pohjalaishelvetti
ainoa juitsku alottajan kellon aikaan koko pojanmaa on suu yrmyllään ,mitä!eihä meidän kellossa ole tommosta aikaa eli mitä? löytyykö pitäjästa yhtään joka tietäis? tää on niitä stadin jätkien kellonaikoja joita meillä mölleillä ei ole eikä tule! kun stadi sanoo kello 19,ta, so mitä , meillä mölleillä sanotaan seiskalta! se on lyhempi! ymmärrettävämpi! muttta kun esikuvat usa, gb. slisää alkuun ap ,tai ip. selvyydenvuoksi joka teille on mitä väliä,meille stadilaisille on selvää kun ilmottaa että, seiskalta tai yhdeksäntoista, tiedät heti mikä aika ilman etuliitteitä jota ette käytä?
v.ttu että on vaikeeta ! nyt on koko maa sekasin ei tiedä millon mnikäkin tulee, pitää arvata! koko tv on pilattu noiden pohjalais lanttujen takia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Raivoaako Putin, kun Suomi hyväksytään naton jäseneksi
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008913259.html "Kommentti: Madridista jysähti sittenkin – Suomi kutsutaan Naton jäseneksi jo keskiviikkona Lähes4895005Miten olette pärjänneet kuumuuden kanssa?
Viime yö oli trooppisen lämmin ja kämpässä kuuma. Heräilin vähän väliä kuumuuden takia vaikka nukuin pelkkä lakana päällä. Täkin heitin jo viime viiko3804131Rydman "elämäni hirveimmät päivät" Entäs uhrisi?!
https://yle.fi/uutiset/3-12515383 Rydman valittelee että vaikeaa on ollut kun jäänyt kiinni mutta entäs uhrisi? Ei yhtään empatiaa uhreja kohtaan!2633710Nakkilassa on raiskattu wanhus
Wanhus on raiskattu nakkilassa palvelutalossa. ( näin uutisoivat molemmat iltapäivälehdet sekä yle )192796JA SIEPIN VALITUS ALKOI TAAS
Siepin unelma-asunnossa oli hajonnut ilmalämpöpumppu, jonka takia hän joutui lähtemään kuumuutta pakoon ylelliseen hotelliin. mutta voi kauhistus, k1391668No aloititko sä jo suhteen
sen toisen ihailijasi kanssa? Sen jonka kanssa sulla oli jotain vispiläkauppaa? Olenko jo unohdettu ja tarpeeton?1521489- 1341371
Totuus on että
Se kaikki sattui ihan vit**ti koska mä tykkään susta todella paljon. Oikeesti tosi paljon. Menin ihan pois raiteilta enkä tajua tätä itekään. Oon mä j411136Natoon liittymisen hinta kova.
Suomi joutuu luovuttamaan kurdeja Turkkiin, maksoiko Suomen Nato-jäsenyys monien kymmenien ihmisten vankeus ja kidutuskohtalon vai peräti kuoleman. ht2701046Haluaisin tietää miten sulla menee
Onko kaikki hyvin? Ja onko sulla yhtään ikävä mua? Itse haluaisin niin kovasti nähdä sut taas :(641035