Lakanahomo Finlayson Mikkeli-hävisi 2016

mikkelinmies1

Firma, suomalaiskansallinen ikoni Finlayson meni ilmeisesti konkkaan ainakin Mikkelissä, kun hävisi Stellan kauppakeskuksesta alkuvuodesta 2016 mainostaessan Tom of Finland lakanoita. Ei kuitenkaan ole näkynyt, vaikka firma ja nämä homouhoojat mellastivat tuolloin ja liikkeen omistajat ilmoittivat palaavansa Mikkeliin alkuvuodesta 2017. Ei ole näkynyt Mikkelissä enää. Hyvä. En kaipaa teitä.

Itse lupasin palata asiaan vuoden päästä eli 23.6.2017 kertoakseni tilanteen. Palasin, mutta en löytänytkään sitä varsin laajaa viestikokonaisuutta , jonka olin aloittanut (yli 50 kommenttia) tällä Suomi24 palstalla nimimerkilläni. Hävettää että järjestäjä oli sen jo hävittänyt. Arvelen tietenkin, koska olis mennyt iso homomaksaja listoilta. Jokatapauksessa ei Mikkelissä ole tätä Finlaysonia myymässä näitä homolakanoita.

En kaipaa mitään Tom of Finland, luultavasti ei muukaan . Varmaan se suurella kohinalla elokuvakin meni kiville, koska mitään katsojalukuja ei ole näkynyt. Suomalaiset, pysyvät suomalaisina 100- vuotisjuhlavuonna. Päämajakaupungissa ainakin.

3

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kehotan_muitakin

      Minä ainakin olen päättänyt boikotoida Finlaysonia näiden homolakanoiden tähden. Tekivät todella suuren virheen lähtiessään sille tielle.

      • voi_tuhkaluukku

        Älä muuta sano. Perästä kuuluu.


    • Tuota... Et taida aivan ymmärtää käsitettä "konkurssi"...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      218
      4077
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2573
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2295
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      80
      1400
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1288
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      903
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      881
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      856
    Aihe