Mikähän tämä kansanedustaja Vera Ruoho on olevinaan. Suu käy, mutta se mikä suusta tulee, niin ihmetyttää.
Valehtelua valehtelun jälkeen.
Hän on ollut perussuomalaisen, mutta nyt kumpikaan vaihtoehto ei kelpaa.
Vera Ruoholle äänestäjät kelpaa, mutta ei puolueet johon äänestäjät hänet on valinnut.
Tottakai joku muu puolue hänet haluaa takapenkille istumaan ja nappulaa painamaan.
Tuollainen valehtelija, vieläpä poliisi.
Toivottavasti hän ei pääse seuraavan kerran eduskuntaan, on osoittanut vain epäluotettavuutta äänestäjiään kohtaan.
http://m.iltalehti.fi/politiikka/201706232200226819_pi.shtml
Monellakin kansanedustajalla on tiedossa toisista, jotain mistä ei itse tykkää, ei ne tule julkisuuteen huutelemaan tietojaan ja vieläpä tietoja, jotka ei ole totta.
Valehtelua valehtelun jälkeen.
Hän on ollut perussuomalaisen, mutta nyt kumpikaan vaihtoehto ei kelpaa.
Vera Ruoholle äänestäjät kelpaa, mutta ei puolueet johon äänestäjät hänet on valinnut.
Tottakai joku muu puolue hänet haluaa takapenkille istumaan ja nappulaa painamaan.
Tuollainen valehtelija, vieläpä poliisi.
Toivottavasti hän ei pääse seuraavan kerran eduskuntaan, on osoittanut vain epäluotettavuutta äänestäjiään kohtaan.
http://m.iltalehti.fi/politiikka/201706232200226819_pi.shtml
Monellakin kansanedustajalla on tiedossa toisista, jotain mistä ei itse tykkää, ei ne tule julkisuuteen huutelemaan tietojaan ja vieläpä tietoja, jotka ei ole totta.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ihan kuin Ruoho olisi imenyt ruohoa ja puhuu puuta seinää ja höpö heinää.
Petturi petturi petturi perkeleen paha petturi äänestäjiä kohtaan, eikä ämmä osaa edes hävetä,,,,,
Ja mitä tulee hillotolpasta puhumiseen. Halla-aho ei halunnut ministeriksi, koska europarlamentissa tienaa puolet enemmän kuin olla Suomessa ministerinä. Halla-aho ei todellisuudessa halunnut olla ministerinä vaikuttamassa Suomen maahanmuuttopolitiikaan. Hän vaan haluaa huudella facebookissa ja päivitellä sitä kuinka Suomi tekee sitä ja tätä eikä varsinkaan mitään estääkseen maahanmuuttamista.
Toukokuussa kansanedustaja Ari Jalonen arvioi, että europarlamentaarikko Jussi Halla-ahon valinta perussuomalaisten johtoon veisi perussuomalaiset suurella todennäköisyydellä oppositioon ja muuttaisi Suomen maahanmuuttopolitiikkaa nykyistä vähemmän kireäksi. Uskon, että Halla-aho itsekin fiksuna miehenä ottaa huomioon, että jos muut puolueet eivät halua jatkaa yhteistyötä kanssamme, Suomen maahanmuuttopolitiikka löysentyy. Pidän epämiellyttävänä ajatusta, että Suomen maahanmuuttopolitiikkaa käsittelisi esimerkiksi uusi sisäministeri Eva Biaudet (r.), Jalonen visioi.
http://yle.fi/uutiset/3-9627041
"Ruoho on tosi mielessään, että muut puolueet ovat ottamassa häntä avosylin vastaan." Siis mikä puolue ottaa tuollaisen ihmisen joukkoihinsa? Tai ylipäätänsä kuka häntä edes äänestää. Entistä persua, joka petti äänestäjänsä.Kyllä nämä uuvatit saa sanoa sille poliittiselle kärriäärilleen nyt hyvästit, huhupuheiden ja virheellisten olettamusten perusteella tehty iso päätös, ei anna ihmisestä luotettavaa kuvaa.
Eikö sinun pitäisi pysyä kommentoimassa tuolla MV-lehden sivuilla, jossa sinä melkein jokaisessa jutussasi puhut noista uuvateista. Etkö keksi mitää muuta haukkumasanaa?
Ruoho tulee olemaan samanlainen kenguru kuin Tolppanen.
.
Kummatkin ovat aatteettomia oman edun tavoittelijoita.
Tolppanen taisi olla ex-kommunisti , joka sai armon SDP:ssä.......
Veera Ruoho on tyypillinen kansanedustaja. Ihan sama soiko suu taikka perse, asia siitä miksikään muutu.
tyypillinen kaakattaja-akka, vähän kun saa valtaa niin heti lähtee lapasesta.
Vetääkö Veera Ruohoo?
Ruohon olisi parasta vaieta ja jatkaa perussuomalaisena muiden perussuomalaisten joukossa. Jotenkin minulle on tullut sellainen kuva, että hänellä on pallo ihan hukassa. Ilmeisesti hän ihaili Soinia suuresti, mutta ei silti voinut ryhtyä loikkariksi, kun häntä ei siihen rikkomukseen edes pyydetty mukaan. Eikö hän ollut persu? Miksei siis enää vaikka Persut ajavat ihan samoja asioita ja vieläpä nyt entistä tarmokkaammin kuin 2015.
Persu persia mollaa! On tämä lystiä! Milloinkahan nuo räyhäpersut tarttuu kättäpidempään? Hallalaho ei taida sellaista hillitä?
Nehän ovat jo,,,,,,,,
Helvetti mikä Ruho,, hyvä puoli tässä on se että Ruoho kuihtuu pois,,, törkeää äänestäjien pettämistä,,,
Ruoho torppasi poliittisen uransa.
Seuraavien vaalien kavereiden äänillä ehkä 333 ei lunasteta kuin käytetty äänestyskoppi takapihan koristeeksi.