koska kiva nähdä varakkaiden kesämöksiä.
Katson Liviltä Huvila ja Huussi ohjlemaa
gsfzs
482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olikohan ne mökkiset tehtaan patruunan omistamia, joita työläiset voi varata viikoksi? Minä raukka asun toiseksi suurimman kaupungin keskustassa kerrostalossa. Jotkut naapurit on muuttaneet mökeilleen, jotkut viihtyy asfalttikylässä puistoissa ja parvekkeella.
Tässä rapussa rikkaatreissaa lomillaan, köyhät kyykkii hökin pottumaalla!
En ole varma, kumpi on rikkaampi, tehtaan duunari vai peruskoulun ope! Opella ei ole mökkiä!
Eihän tollanen kallis edes ole jossain perähiiden rannalla. Kallis se on sitten yleisesti kun hinnassa alkaa useampia satojatuhansia, tuossakin hankala ranta.. ei kovin hyvältä vaikuttanut..
Noillakin voi olla perintöä apuna tuossa.. Ostaahan ihmiset kymmenientuhansien eurojen autojakin. Samalla rahalla saa kesämökin..
Kumma kun näitä vanhoja jaksoja pitää taas toistaa, 2017 on oikein uusintojen vuosi, tulee vissiin kaikki ohjelmat vuosien takaa uusintoina.
Kalliita ovat.
Mökkeilyä voisi kehittää siihen suuntaan kuin Kreikan lomakyliä. Olisiko huono, jos mökit olisivat lähiömäisiä ja LVI-sähkö-verkon ympärillä?
Osa voisi olla ulkopuolisille, osa omia, ei niin tiiviisti. Niin kuin yksi vaihtoehto mökkeilylle.
https://www.youtube.com/watch?v=ce13MRrUfpg