Niin, tuossa otsikossahan se olennaisin tulikin. Olen rakastunut naiseen, mutten uskalla sitä kertoa hänelle, koska pelkään hänen mielekiintonsa lopahtavan, jos olen hänelle ns varma nakki. Huokaus suuri.
Kannattaisko kertoa hänelle rakkauden ilosanoma?
MadIggaansusta
15718
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jos viesti koskisi minua, niin liian myöhäistä. Hän antoi odottaa itseään liian pitkään. Innostus lopahti sen ajan myötä totaalisesti.
Antoi odottaa?
Tottakai sinun kannattaisi kertoa tunteistasi kohteelle, ethän voi muuten saada selvyyttä hänen tunteista itseäsi kohtaan.
Unohda varman nakin ajatus, koska sellaisia ei nykypäivinä ole
ja pakit tulee varmasti, hän ei tee kotitöitä eikä jousta muissakaan asioissa muualla kuin omassa kodissa lähisukulaisten kanssa.
Mistä tiedät ettei hän tee kotitöitä?? Jos hän on sellainen, joka ei kotitöihin puutu, annan hyvän ohjeen.....sellaiseen ihmiseen ei kannata aikaansa käyttää.
Jospa hän haluaakin sinusta kotiinsa siivoojan ja ruuanlaittajan. Mietipä kannattaako tunteitaan heittää siivousrähjään!
miksi hän ajattelis varmaksi nakiksi. Itsekin varmaan olet huomannut jos jotain kiinnostusta on. Siitä vaan. Itellä eräs mies ollut ajatuksissa pitkään, mutta kumpikaan ei ole tehny mitään asian eteenpäin saamiseksi,surullista
Kenellä täysin samanlainen tilanne :/
Jos hän aidosti pitää sinusta, eivät tunteet kuole kun olet "varma nakki".
Minä en varmaan kertoisi, tai siis en olekaan kertonut :D itsellä tosin syynä se etten uskalla, hän varmaan pitää jo muutenkin "varmana nakkina". Ja tilanne muutenkin niin haastava etten halua sekoittaa sitä entisestään.
mä luulen , että höpö-höpö ja huomenna lisää ... ei ole haastavia tilanteita , eikä mitään muutakaan .... "varma-nakki " olen joo... mutta en helppo :D :D
Kyllä kannattais muuten hän voi käsittää ettet oikeesti välitä ja se voi olla over.
Ei siitä kertomisesta ole mitään hyötyä, koska hän vastaa aina, ettei kaipaa enää minkäänlaista suhdetta. Ainoa hyöty siitä on se, että asiat tulevat selvitetyksi muillekin, koska itselle ne ovat jo selvät.
Miks oot täällä omimassa kaikki viestit kun et kerran ketään kaipaa. Ärsyttävä narisija, turhaan luulet, että sinut joku haluaisi.
Ilman muuta kannattaa kertoa!!!
No vihjaise hyvä mies tunteistasi! Ehkäpä nainen ei ala mitään vakavissaan, jos ei ole tunteita toisella mukana.