Koiralla on koiran kuolema

Iso Iljetys, Timo Juhani Soini, näytti jälleen kuinka alhainen ja täysin moraaliton hän todellisuudessa on.
Tämä Iso Iljetys on koko poliittisen uransa ajan haukkunut muita politiikkoja ja johtavia virkamiehiä ja nyt hän haukkuu ja nimittelee perussuomalaisia, siis niitä jotka eivät eronneet puolueesta Timo Juhani Soinin ministeripaikan vuoksi!

6

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jussin_oppivuodet

      Timo Juhani Soini teki sen mikä olisi pitänyt tehdä jo aiemmin, hän teki pesäeron rassikoihin.

      • Loikkausolivirhe

        Halla-aho on ollut vähintään yhtä tärkeä ranka kannatukselle, kuin Soini. Soinistakin on sitä paitsi tullut varovasti maahanmuuttomyönteinen aivan viime vuosina ja täyskäänmös tapahtui ministerin salkun saadessaan.
        Perussuomalaiset oli jakaantumassa jo vuonna 2011. Silloin olisi pitänyt päästää irti, mutta se olisi tarkoittanut max 7% kannatusta molemmille osapuolille.


      • en_ole_rassikka
        Loikkausolivirhe kirjoitti:

        Halla-aho on ollut vähintään yhtä tärkeä ranka kannatukselle, kuin Soini. Soinistakin on sitä paitsi tullut varovasti maahanmuuttomyönteinen aivan viime vuosina ja täyskäänmös tapahtui ministerin salkun saadessaan.
        Perussuomalaiset oli jakaantumassa jo vuonna 2011. Silloin olisi pitänyt päästää irti, mutta se olisi tarkoittanut max 7% kannatusta molemmille osapuolille.

        Ei sillä ole väliä kuka vaikutti miten kannatukseen, Halla-aho rassikoineen ei kuulunut samaan ryhmään missä me maltilliset oltiin.

        Minua hävetti äänestää persuja kun rassikat oli samassa puolueessa.


    • totean

      Päinvastoin kuin aloittajaperse, koirat ovat hienoja

      • Osmium999

        Varsinkin kaikkia ohikulkijoita ja muita haukkuva pikkurakki, kuten Iso Iljetys Timo Soini, on ollut aina ministerioksi pääsyynsä saakka. Sen jälkeen on hänen puheisiinsa tullut jopa järkeä; hän on kehunut EU:ta: "EU:ssa on paljon hyvää."
        Tällaiset inhottavat pikkurakit tulevat usein vanhemmiten vihaiseksi ja muutaman kerran sivullisia purtuaan viranomaiset määräävät ne lopetetaviksi.

        Nyt tämä Iso Iljetys haukkuu ja nimittelee niitä jotka Perussuomalaisten puoluekokouksessa toimivat puolueen sääntöjen ja lakien mukaan.


    • vastemielinen

      Kylä sen kaljamaha hytkyy, kun nauraa köyhiltä leikauksille..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      66
      5585
    2. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      2922
    3. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      274
      2601
    4. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2439
    5. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      21
      2170
    6. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      261
      1754
    7. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      57
      1323
    8. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      13
      1203
    9. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      88
      1155
    10. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      90
      1146
    Aihe