Koiralla on koiran kuolema

Iso Iljetys, Timo Juhani Soini, näytti jälleen kuinka alhainen ja täysin moraaliton hän todellisuudessa on.
Tämä Iso Iljetys on koko poliittisen uransa ajan haukkunut muita politiikkoja ja johtavia virkamiehiä ja nyt hän haukkuu ja nimittelee perussuomalaisia, siis niitä jotka eivät eronneet puolueesta Timo Juhani Soinin ministeripaikan vuoksi!

6

175

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jussin_oppivuodet

      Timo Juhani Soini teki sen mikä olisi pitänyt tehdä jo aiemmin, hän teki pesäeron rassikoihin.

      • Loikkausolivirhe

        Halla-aho on ollut vähintään yhtä tärkeä ranka kannatukselle, kuin Soini. Soinistakin on sitä paitsi tullut varovasti maahanmuuttomyönteinen aivan viime vuosina ja täyskäänmös tapahtui ministerin salkun saadessaan.
        Perussuomalaiset oli jakaantumassa jo vuonna 2011. Silloin olisi pitänyt päästää irti, mutta se olisi tarkoittanut max 7% kannatusta molemmille osapuolille.


      • en_ole_rassikka
        Loikkausolivirhe kirjoitti:

        Halla-aho on ollut vähintään yhtä tärkeä ranka kannatukselle, kuin Soini. Soinistakin on sitä paitsi tullut varovasti maahanmuuttomyönteinen aivan viime vuosina ja täyskäänmös tapahtui ministerin salkun saadessaan.
        Perussuomalaiset oli jakaantumassa jo vuonna 2011. Silloin olisi pitänyt päästää irti, mutta se olisi tarkoittanut max 7% kannatusta molemmille osapuolille.

        Ei sillä ole väliä kuka vaikutti miten kannatukseen, Halla-aho rassikoineen ei kuulunut samaan ryhmään missä me maltilliset oltiin.

        Minua hävetti äänestää persuja kun rassikat oli samassa puolueessa.


    • totean

      Päinvastoin kuin aloittajaperse, koirat ovat hienoja

      • Osmium999

        Varsinkin kaikkia ohikulkijoita ja muita haukkuva pikkurakki, kuten Iso Iljetys Timo Soini, on ollut aina ministerioksi pääsyynsä saakka. Sen jälkeen on hänen puheisiinsa tullut jopa järkeä; hän on kehunut EU:ta: "EU:ssa on paljon hyvää."
        Tällaiset inhottavat pikkurakit tulevat usein vanhemmiten vihaiseksi ja muutaman kerran sivullisia purtuaan viranomaiset määräävät ne lopetetaviksi.

        Nyt tämä Iso Iljetys haukkuu ja nimittelee niitä jotka Perussuomalaisten puoluekokouksessa toimivat puolueen sääntöjen ja lakien mukaan.


    • vastemielinen

      Kylä sen kaljamaha hytkyy, kun nauraa köyhiltä leikauksille..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2134
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      72
      1214
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      938
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      138
      710
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      646
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      632
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      93
      575
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      567
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      563
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      551
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      536
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      529
    13. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      492
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      480
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      120
      475
    17. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      75
      460
    18. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      457
    19. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      437
    20. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      434
    Aihe