Hula-pula-aho trollaa perättömiä

Pilvinpimein takaisin...siis jos huolin. Hallitus nurin. Siinäpä tavoitteita. Entä sen jälkeen.?
599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

EU-mepillä on kova palkka ja muhkeat kulukorvaukset. Hiljattain TV-ohjelmassa tuli esille, että Halla-aho vastusti kulukorvausten kirjanpitoa ja tarkastusta.
Hallituksen kaatohaaveet ja ennenaikaiset eduskuntavaalit toisivat Halla-aholle kansanedustajan paikan, kun nyt vielä kannatusta riittää.
Kansanedustajan palkka on pienempi kuin EU-mepeillä, mutta puolueen puheenjohtajana pystyy nostamaan kovat palkkiot. Lisäksi lex-soinin johdosta loikanneiden sinisten kansanedustajien puoluetuet tulevat Halla-ahon käsiin ja ovat Halla-ahon päätösvallassa seuraaviin eduskuntavaaleihin saakka. Se on paljon ylimääräistä rahaa.
Niin tai näin. Ruokkolasten ylläpito hoituu ja rapiat päälle.

Äänestä
  • Perussuomalaisten puoluetuki 2017 on 5,6 miljoonaan euroa = 5.600.000 euroa. Siitä loikanneiden kansanedustajien osuus on noin 3,24 miljoonaa tälle vuodelle, halliksen laariin.
    Hohohoooooo !!! Nyt toivotaan, ettei lisää palaajia tule. Ennenaikaiset vaalit ei sittenkään ole halliksen rahallinen etu.
    Jos puoluetuki pysyy samana vuonna 2018, extra-rahaa ehtisi tulla vielä toiset 3,24 miljoonaa.

    Äänestä

Meillähän on uusi isänmaallinen äidinkielinen puolue Halla-ahon valvomana

Kello 9 aamulla Readingissa lauantaina 24.6. Gun Street
Kantapaikan Purple Turtle- baarin kamera näyttää, miten Simon oli juuri pääsemässä
sisään, kun jäi kaksikerroksisen numero 17 alle,
nousi maasta ja totesi, mikäseoli, oho, hyvä että jäin henkiin, ihan kiva
"lucky to be alive" nyt kalja kelpaa, omistaja pani väkisin
sairaalaan, muttei mitään uutta vikaa löydetty
https://www.youtube.com/watch?v=b2i4C1bG-8w

Soini on monituplajallittaja
petturi on sikäli väärä sana, että Soinin johtavana ideologiana on

OMA ETU ENSIN

ja pettäminen on vain yksi Soinin taktiikoista, mielistely on toinen (Kempele-Sipilän mielistely, Nigel Faragen mielistely)

Faragella on enemmän rahaa kuin Soinilla, paljon enemmän ja tyylikkäitä ranskattaria tuttavina
http://www.dailymail.co.uk/news/article-4192022/Nigel-Farage-sharing-pad-French-politician.html

Johtavat
https://scontent.fhel1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18952706_10154638924163342_3753517699995029821_n.jpg?oh=cf4d1a60245b45fd6832046db8ce33ae&oe=59D714BF

Johtaja
https://scontent.fhel1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/19429723_10154686827303342_7658380008329788947_n.png?oh=855414c66424eba51b6dad0f0ba569b8&oe=59C4A70F

http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44383.msg223587#msg223587
Halla-ahon facebook, Trumpin twitter, siinä ne tärkeimmät

Äänestä
  • Ai että UUSI puolue? Helpompi järjestää vihamielinen valtaus kuin perustaa kokonaan uusi puolue.
    Onkohan edes laillinen puolue enää? Entinen nimi ja entiset säännöt eivät ole takaa poliittisen linjan, tavoitteiden ja toimintatapojen pysyvyyttä. Entä piilotavoitteet??.

    Äänestä

H. Pula-ahon laariin. Nuorisojärjestötuet päälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Päivän-uniaaa kirjoitti:

Pilvinpimein takaisin...siis jos huolin. Hallitus nurin. Siinäpä tavoitteita. Entä sen jälkeen.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu