Miksei kukaan rakenna Järvenjärven taakse?

Ylihärmän Järvenjärven taakse on rakennettu kaikki fasiliteetit siihen malliin että omakotitontin ostajan ei tartte kun ryärä kuakka maahan. Miksei sinne jo rakenneta tupia?
3283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kukas sitä vesijättömaalle?
Mielenkiintoinen juttu, miten maa-alue kaupungille tuli!
Taisi aika reippaasti tulla kaupungille maksamaan valtuutetun maa ja infra siihen.

Äänestä

kysykää mitä tontti maksaa ku ylihärmän kunta maksoi todella paljon alueesta.ois muuten tuktimisen paikka vaik oisko hyvävelikauppaa????????????

Äänestä
  • Samaa kaavaa toteutettiin Kauhavalla Etelärannassa. Perään vielä halpuutetun!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KauhiastiHämmästyny kirjoitti:

Ylihärmän Järvenjärven taakse on rakennettu kaikki fasiliteetit siihen malliin että omakotitontin ostajan ei tartte kun ryärä kuakka maahan. Miksei sinne jo rakenneta tupia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu