Eduskuntatalo valmistuu mutta

onko jo parakit vuokrattu koska tässä remontissa käy samoin kun muissakin että katto vuotaa ja hometta löytyy jo vuoden päästä. En ymmärä miksi arkitehdit ja muut päättäjät saavat isoa palkkaa ja kummiskin he eivät osaa mitään. Melkein kaikki julkiset rakenukset jotka ovat korjattu korjataan uudestaan jo vuosi parin päästä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Rakentamisen ja korjaamisen taitoa Suomessa ei voi kuvata muulla kuin ala-arvoista. Tulee meille kaikille mielettömän kalliiksi.
Sen täytyy olla lähtöisin jo koulutuksesta, joten ala vaatisi täyden suunnanmuutoksen.

Toki täytyy todeta, että joskus esiintyy jokin valopilkku joukossa, mutta alaa vaivannee muuallakin ilmenevä niljakkaiden, hölöttävien nuorten ja ulkomaisten joukko. Kokeneet on savustettu ulos "liian kalliina".

Äänestä

Tere. Mina omsta parakkivuokra. Mina tee Helsinki huva tarjous. Vain 150Tallinaeuroa tunissa ja parakki on teidan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veronmaksajamaalta kirjoitti:

onko jo parakit vuokrattu koska tässä remontissa käy samoin kun muissakin että katto vuotaa ja hometta löytyy jo vuoden päästä. En ymmärä miksi arkitehdit ja muut päättäjät saavat isoa palkkaa ja kummiskin he eivät osaa mitään. Melkein kaikki julkiset rakenukset jotka ovat korjattu korjataan uudestaan jo vuosi parin päästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu