Festivaali on kärsinyt samankaltaisista ongelmista seksuaalisten ahdistelutapausten tiimoilta myös aiempina vuosina. Esimerkiksi viime vuonna tapahtumassa tehtiin viisi rikosilmoitusta raiskauksista sekä 15 ilmoitusta seksuaalisesta häirinnästä.
Järjestäjät kuitenkin painottavat, ettei ensi vuoden peruminen vaikuta nyt käynnissä olevien festivaalien toimintaan. Keskiviikkona alkanut tapahtuma saa jatkua normaaliin tapaan loppuun asti.
Norrköpingissä järjestettävä Bråvalla on länsinaapurimme suurimpia musiikkitapahtumia. Nelipäiväisillä festivaaleilla on käynyt useimpina vuosina yli 50 000 ihmistä.
Naisten ei ole hyvä kulkea reidet paljaana..
Hormonithyrrää
3
80
Vastaukset
- raiskaahanSe
maalaisliiton tukijuntti,
naisten pitää kulkea burkhassa,
ettei junttieinari raiskaa... - PankkomajurinKiimaa
Pankkomajurilla ei pinna kestä naisten reisiä, lampaanreisi se olla pitää.
Kyllähän tuo naisten mielestä näyttää oleva juuri päinvastoin ja mitä pakummat reidet sen vähemmän kangasta ympärillä.
Liekö kustannuskysymys?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss885949Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243547- 1612081
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2312002Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1741751Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2841513- 671031
Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571031Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.211010Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.110946