Olen poltellut ja lukenut Stalingradista

Tässä viikon ajan mitä sulle kuuluu?
3149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvää. Juonut teetä ja ihmetellyt elämää ja minuu ja kaikkee ikävöiny välillä mikä on säälittävä mutta ei muutakaan oo keksiny ja einy toki tosissaa ja istunu riippukeinussa ja juonu teetä metsäs ja miettiny että ja tämmöinenkö tää elämä sit lopen on ja lukenu kans kirjoja

Äänestä

Muistelen sipulitorneja. Moskovan torin kivetystä. Kremliä. V8 konetta. Miliisejä. Venäläistä putkaa.

Äänestä

Stalingradin taistelu oli pitkä ja julma. Saarto kesti likimain 2 vuotta. Ihmisiä kuoli nälkään noin miljoona, kun Stalin ei tullut apuun. Kannibalismiakin esiintyi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juuhjuuh55 kirjoitti:

Tässä viikon ajan mitä sulle kuuluu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu