Tuossa listassa, yhdeksännellä tilalla INDX - Jee jee jee
http://www.ifpi.fi/tilastot/2004myydyimmatkotimaiset.html
Mutta mihinköhän nuo 34000 levyä ovat päätyneet, kun INDX:n lista"menestys" näyttää tältä: http://www.yle.fi/top40/tuote.shtml?id=5218
:D
INDX:n levyä myyty 34000 kpl!!
13
3868
Vastaukset 13
- ,,,,,,,,
Kun paras sijoitus on listalla 23. se tarkoittaa että kaikkia paremmalla sijalla olleita olisi myyty enemmän. Vaan eipä ole, paremmalla sijoituksella olleet levyt eivät ole myyneet platinaa joten ei myöskään INDX levyä oole myyty asiakkaille 34000 kpl. Tietolähde on manipuloitu, eli osoittaa KAUPPOJEN tilaamat levyt.
- hihhuli
Näinhän se on. Tuo vain osoittaa, että kaupatkin ovat sortuneet tähän floppiin tilaamalla noin ylisuuren määrän levyjä. Ehkä niitä löytyy joskus Anttilan kahden euron laatikoista. x)
- ,,,,,,,
hihhuli kirjoitti:
Näinhän se on. Tuo vain osoittaa, että kaupatkin ovat sortuneet tähän floppiin tilaamalla noin ylisuuren määrän levyjä. Ehkä niitä löytyy joskus Anttilan kahden euron laatikoista. x)
Tänään Anttilassa INDX JeeJeeJee saa hintaan 6,90 €.
Varaston tyhjennys on alkanut. - mellu
,,,,,,, kirjoitti:
Tänään Anttilassa INDX JeeJeeJee saa hintaan 6,90 €.
Varaston tyhjennys on alkanut.saa kyseisen levyn samalla summalla..
- grrrrrrrrrrr
mellu kirjoitti:
saa kyseisen levyn samalla summalla..
tuollakaan hinnalla...hyvä huomata, etteivät teinit osta ihan mitä tahansa keidaa, mitä tyrkytetään...
- tyhjennysmyynti sielläkin
....
- zing
tyhjennysmyynti sielläkin kirjoitti:
....
Olis kiva tietää montako tuhatta kappaletta Prismojen varastoissa on noita Flopstars-levyjä ja mihin ne aikanaan hävitetään?
- gaa
voi vittu
- kun näillä
pojilla oli niin suuret suunnitelmat mitä he rahoilla tekevät kun rikastuvat....ja suuriks haaveeks jäivätkin...ei taida näiden poikien palkalla omaa studiota yms.. saada.
- WillXD
Vaikka oiski, ni Indx on surkee bändi..
Eli ei paljoo kiinnosta, et sorke. :P
Kysyn vaa, mut koska tää keskustelu on luotu?? - sanddu
niitä on oikeasti myyty sen verran, mutta enpä tie minne ne on kadonneet, ja otetaan huomioon se että nykyään poltetaan levyjä todella paljon!
- kun miettii
Vaan kun ei ole myyty. Ne 35000 kpl oli kaupoille myytyjä eikä ne ole kaupan varastosta liikahtaneet mihinkään. Noin huonoilla listasijoilla ei voi olla myyty 35000 kpl. Muutenhan kaikkia paremmalla sijalla kun 23 olleet olisivat myyneet myös platinaa ja näitä oli kymmeniä.
- Realisti
kun miettii kirjoitti:
Vaan kun ei ole myyty. Ne 35000 kpl oli kaupoille myytyjä eikä ne ole kaupan varastosta liikahtaneet mihinkään. Noin huonoilla listasijoilla ei voi olla myyty 35000 kpl. Muutenhan kaikkia paremmalla sijalla kun 23 olleet olisivat myyneet myös platinaa ja näitä oli kymmeniä.
Eikös niistä yksi jo esitellyt heti kättelyssä ostamaansa upouutta Peugeot 407:aa (about 40 tonnia). Olisikohan kannattanut hieman oodtella että olsi ruvennut rahaa tulemaan ? Nyt sitä ei taida kauhalla ammentaen tulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?212024- 128895
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.138701- 54626
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv94597Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko66597- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 12537
Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v11533Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298526- 42525
Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.36492Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36470- 107448
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51437- 41434
- 58422
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan10412