Karkurien pakkopalautus on Suomen velvollisuus

Nuorten miesten pako Eurooppaan pakoon velvollisuutta omia maitaan kohtaan on loputtava.
Kyse kunniattomista karkureista, jotka pakoreitillään kulkevat kotimaataan vaarallisempien maiden kautta. He ajavat läpikulkumaatkin sekasortoon rikastuttamalla kuljetuksista vastaavia rikollisjoukkoja.

Näiden miesten velvollisuus on osallistua järjestyksen palauttamiseen oman maansa armeijassa ja poliisivoimissa. Siis omaa esivaltaa tukien ja tämän aseistamana ja oman henkensäkin vaarantaen.
Näin ovat suomalaisetkin miehet tehneet ja tekevät edelleen, jos tilanne tulee ja kutsu käy.

Kaikki muu johtaa anarkiaan ja paljon suurempiin kärsimyksiin ja tuhoihin, kuten kokemus kiistatta osoittaa. Nämä maat eivät koskaan rauhoitu, jos karkuruuden annetaan jatkua.

Vielä tärkeämpi tehtävä on koulutetuilla nuorilla. Heidän pitää lieventää kärsimyksiä sairaiden ja haavoittuneiden hoidossa omassa maassaan. Insinöörien ja ammattimiesten pitää ottaa vastuu oman maansa uudelleenrakentamisessa. Jos ahnehdimme nämä nuoret suomalaisiin tehtäviin, varastamme heidät oman maansa välttämättömistä tehtävistä.

Suomalaisilla suvakeilla on suuri syyllisys näiden maiden sekasorrosta ja sekasorron pysäyttämisen estämisestä. He ovat ilmeisesti niin yksinkertaisia, että eivät tajua tätä.
Siksi Suomen esivallan tulee osoittaa humaanista lujuutta pakkopalautusten toteuttamisessa. Sen tulee ajaa läpi määrätietoisuus myös EU:n toimiin nykyisen säälittävän touhuilun sijaan.
Velvollisuus tähän johtuu myös miljardikustannuksista ja turvallisuushäiriöstä omalle maallemme johtuen nykyisestä säälittävästä hapuilusta ja kansalaisten perusteettomasta ärsyttämisestä.

1/ Tehtävä valtiosopimukset EU:n ja karkurien lähtömaiden välille, joiden perusteella karkurit palautetaan kyseisten maiden armeijan, poliisin ja yhteiskuntapalveluiden liittymiskeskuksiin.

2/ Tuhottava kumiveneitä rikollisille valmistavat tehtaat ja estettävä kumiveneiden valmistukseen tarvittavien materiaalien päätyminen kyseiseen rikolliseen tarkoitukseen.
Kyseiseen liiketoimintaan osallistuneet saatettava tuomittavaksi.
Tiedustelutahot tietävät varmuudella mitkä yritykset tähän rikolliseen touhuun osallistuvat.

3/ EU-valtioiden sotalaivat päivystämään Afrikan rannikon välittömässä läheisyydessä.
Niiden tehtävä on palauttaa karkuriveneiden matkustajat takaisin Afrikan puolelle pisteisiin, joita EU isännöi ja turvaa asianomaisen maan kanssa tehdyn valtiosopimuksen perusteella. Palautukset varsinaisiin lähtömaihin näistä pisteistä ovat nopeampia ja turvallisempia.
EU:lla on riittävästi keinoja näiden asioiden toteuttamiseksi.

Suomi on totaalisesti syytön näiden maiden ongelmiin. Se ei ole ollut siirtomaavalta, eikä siten kupannut näitä maita vuosisatojen ajan. Se ei myöskään ole ryöstänyt näiden maiden luonnonvaroja. Suuria syyllisiä ovat Espanja, Britannia, Ranska, Hollanti, Portugal, Italia jne. ja omalla tavallaan myös USA ja Venäjä.
Kantakoot ne suurimman vastuun seurauksistakin.
Suurin vastuu on kuitenkin näillä mailla itsellään, etenkin näillä karkureilla.

1

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaalimatoperkele

      Olet oikeassa päinvastoin kuin Sipilä ja Orpo, mutta "anna heille anteeksi, sillä he eivät tiedä, mitä he tekevät".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2749
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      28
      2507
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      42
      2201
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      2026
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      1507
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1373
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1052
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      994
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      808
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      99
      791
    Aihe