Kävin tänään perinteiseen tapaan psykiatrin vastaanotolla kun päädyimme mielisairauteeni liittyen keskustelemaan maailman luonnista.
Julistin psykiatrille Jeesuksen nimeen että maailma luotiin tasan seitsememässä päivässä. Evokki-Psykitari vihastui tästä ja sanoi minulle, että löytyykö minulta siihen todisteita!
Sanoin itsevarmana etää RAAMATUSTA kyllä löytyy ja että sinun ei tulisi mielenterveyden ammattilaisena aiheuttaa minulle ylimääräistä henkistä ahdistusta kieltämällä sitä!
Noh.. Psykiatri naamaa vihasta punaisena nieli kiukkunsa kuten kiltin kereettiläisen pitääkin tehdä ja jatkoimme keskustelua lääkitykseni nostosta!
Minulle tuli aivan MAHTAVA tunne kun sain ensimmäisen kerran elämässäni voitettua väittelyn evokkia vastaan!
Jeesuksen siunausta kaikille!
Julistin psykiatrille Jeesuksen nimeen että maailma luotiin tasan seitsememässä päivässä. Evokki-Psykitari vihastui tästä ja sanoi minulle, että löytyykö minulta siihen todisteita!
Sanoin itsevarmana etää RAAMATUSTA kyllä löytyy ja että sinun ei tulisi mielenterveyden ammattilaisena aiheuttaa minulle ylimääräistä henkistä ahdistusta kieltämällä sitä!
Noh.. Psykiatri naamaa vihasta punaisena nieli kiukkunsa kuten kiltin kereettiläisen pitääkin tehdä ja jatkoimme keskustelua lääkitykseni nostosta!
Minulle tuli aivan MAHTAVA tunne kun sain ensimmäisen kerran elämässäni voitettua väittelyn evokkia vastaan!
Jeesuksen siunausta kaikille!
Vastaukset 20
Vanhimmat
Minä kävin kanssa eilen psykiatrilla skitsofreniani takia. Sanoin että Aabraham ja Mooses olivat Jumalan miehiä. Psykiatri väitti, että heillä olisi ollut skitsofrenia ja psyykoosissa olisivat keskustelleet Jahven kanssa.
Minä siihen huusin, että onko todisteita? Psykiatri sanoi, että niinhän sinäkin olet skitsofreeninen ja Jumalan mies. Kyllä tuli hyvä mieli kun sai näpäytettyä evo-psykiatria ja olen varmaan profeettojen veroinen nöyrä uskovainen.
Jeesuksen siunausta.
Juuri noin olen,minäkin,Jeesuksen Armosta,saanut todistaa,jumalattomia ateistisia tiedemiehiä vastaan!
Ja heidän argumenttinsä,Saatanan kuiskuttelemat,ovat kaatuneet kuin korret myrskyssä,lyömälläni Raamatun tiskiin,kuin Joosua,joka olenkin!
Ne heidän määräämänsä,pillerit,olen naureksuen ottanut,siten heille nauraakseni,Herran voimassa!
Kävin viime viikolla autismiterapiassa ja terapeuttini on selkeästi evolutisti. Keskustelimme matematiikasta ja numeroista niin kuin monesti aikaisemminkin. Löin terapeutille luun kurkkuun kun kerroin, että ihmisen genomissa on kolme miljardia emäsparia ja ne evoluutio olisi arponut ne paikoilleen. Eihän se voi olla mitenkään mahdolista, kun siitä tulee luku, jossa on miljardeja nollia. Ihminen täytyy olla luojan luoma.
Terapeutti mykistyi ja kakisteli vaikeana autistisen nerouteni edessä. Tuli kyllä hyvä mieli kun pääsi taas lyömään luun kurkkuun evolutistitieteilijälle.
Jumalan siunausta!!!
Me olemma olleet vaimon kansa kristillisesä avioliitossa kohta 20 vuotta ja meille on siunaantunu 17 lasta. Vanahin poika on homoksi paliastunu. Minä sitä olen pieksänyt ja käskenyt perheen ja sukulaiste hylätä sen.
Nyt on koko perhe sairastunu henkisesti ja terapiassa käytiin viime viikolla. Terapeutti sano, että minun pitäs muuttaa käyttäytymistä niin minä siihen huusin, että KATO RAAMATUSTA ohjeet. Tämä elämä on vaan hetken kärsimys iankaikkisen iloa odoteltaessa, että ei haittaa vaikka vaimo ja perhe vähän kärsii, kirkkaampi ruunu odottaa sitten taivaassa. Ja kyllä minä olen niin iloinen kun se homojan synnit kärisee tulijärvessä eikä häirihe taivaan iloja.
Näin minä terapeuttia opetin, meni akka hiljaiseksi ja löin luun kurkkuun evotieteilijälle.
Taivaassa on kirkas osa uskovaisella!!!!!
Ei kai kuitenkaan perheellesi kehittynyt Tukholma-syndroomaa? Parantaakohan Taivaaseen pääsy tuon Tukholma-syndrooman ja monet muut mielisairaudet?
"Tukholma-syndrooma on dramaattinen uhrin tuntema positiivinen tunneside kaappaajaansa. Frank Ochberg ja David Soskis tunnistivat neljä tekijää, jotka vaikuttavat syndrooman kehittymiseen. Niihin kuuluvat tapauksen intensiivisyys ja kesto, panttivangin selviytymisen riippuvuus kaappaajasta ja panttivangin psykologinen etäisyys auktoriteeteistä. Tutkimukset erilaisista kaappaustilanteista ovat osoittaneet, että Tukholma-syndroomaa voidaan tavata panttivangeilla, keskitysleirien vangeilta, sotavangeilta, prostituoiduilta, insestin uhreilta, pahoinpidellyiltä lapsilta ja pahoinpidellyiltä puolisoilta."
MEilä ei pahoinpidllä puolisoja tai lapsia. Niitä hyvinpidellään JUmalan nimissä.
Tuolle vanahimmalle pojalle tuli Tukholman syntrooma kun alkoi homostelemaan. Eikö siellä tukholmassa ole vielä enemmän homoja kuin Helsinkissä? Minä olen aina sanonut vaimolle, ettei mennä tukholmaan tai Helsinkiin, kun ovat niin kuin nykyajan Sodoma ja Gomorra.
Kyllä minä pieksän Tukholman syntrooman pois, jos semmosta meän perheesä vielä esiintyy.
Kävin ennen juhannusta (Johannes kastajan muistopäivää) kauppahallissa lohta ostamassa. Kalatiskillä oli homoevokkiateistin näköinen pitkätukka hutsuaborttiavokin kanssa. Päätin opettaa heille vähän luomiskertomusta ja huusin, onko kukaan nähnyt LOHEN nousevan KUIVALLE maalle ja KASVATTAVAN keuhkot ja jalat ja muuttuvan nisäkkääksi? LUOJA on LUONUT kaikki lajit ja evoluutio on SATUA!!!! Paikalla oli selvästi evokkeja, kun nolostuneena vetäytyivät taka-alalle ja alkoivat näpytellä puhelimia.
Kohta tuli poliisit paikalle ja veivät lääkärille. Evokkilääkäri puhui jostan M1:stä ja minun piti nukkua muutama päivä sairaalassa. Kyllä uni maistui, kun olen taistellut evokkeja vastaan yöt läpeensä monta viikkoa internetissä.
Eilen pääsin takaisin kotiin. Kyllä on mukava aina voittaa ateistievokit julkisessa väittelyssä.
Ompa mukavaa, että uskonveljet lyövät evokkeja kaikilla rintamilla niin kuin Joosua kaananilaisia ja filistealaisia. Taivaassa odottaa kirkkain paikka Jeesuksen istuimen juurella.
Simson tulee hakematta mieleeni. Aasin (tarkoittaa luullakseni evoluutiobiologin) leukaluulla Simson iski tuhat ateistia kuoliaaksi.
Tätä uljasta uskonsoturia pitäkäät kreationistit esikuvananne sotiessanne oikeutettua uskonsotaa ateismia vastaan. Käykää uskon panssariin vyötettyinä liput uljaasti liehuen ateismia vastaan laulaa kajauttaen kreationistien marssilaulua:
"Luja uskomme on, totuus voittamaton,
meidän uskomus ei voisi laata.
Koko onnemme uskomme varassa on,
eikä järkemme toimia saata.
Hurmoshuutomme hihkuen salissa soi,
kun me sätkimme permannolla.
Sitä ennen ei uskomme uupua voi,
kunnes tieteeseen usko on nolla."
Lauletaan Sillanpään marssilaulun sävelellä korkeassa äänilajissa harpuin ja kumisevin kymbaalein säestettynä.
Mun korvaan sopii paremmin jääkärien marssin sävel:" Syvä iskumme on, viha voittamaton..."
Mutta muuten laulun sanat on erinomaiset. Kyllä tällä saatana lakoaa ja homoevokit, tiedemiehet ja ateistit vapisevat peloissaan.
Takerrut mitättömiin yksityiskohtiin. Pääasia on, että kreationismin lippu liehuu sillanpääasemassa taistelussa evoateismia vastaan. D-Day on koittanut ja syvä iskumme alkanut.
Evolutionistitieteilijät vapisevat pelosta ja voimattomasta raivosta akateemisissa linnakkeissaan ROT:n, Reinikaisen ja monen monen muun uskonsoturin vyöryttäessä lukemattomia evoluutioteorian kaatavia tieteellisiä argumentteja julkisuuteen.
Uskokaamme asiaamme. Voittomme siintää jo horisontissa.
Joo, kyllä ROT on viisas mies. En minä ymmärrä mitään sen epikenetiikka kirjoituksista, mutta on se sentään opettaja, piolokiaa opettaa myös. Oli se koulun piolokia niin vaikea ummärtää että on ROT varmaan viksu mies.
Jyrbäkö se siinä:D :D :D
Eipä räyhis pysty enää lyömään saatanan kiilaa tähän uskonveljien rintamaan. On sen verran vahvoja todistajia tässä ketjussa
Älykääpiöitä te kaikki olette minuun verraten. Pystytte vakuuttamaan korkeintaan itsenne ja sitäkin epäilen. Tollot.
:D
Niuvanniemessä on taas kesälomakausi ja henkilökunnasta pulaa. Niinpä osa vaarattomimmiksi luokitelluista potilaista on taas päästetty avohoitoon kesälaitumille.
Elä pilkkaa meitä uskovaisia. On aivan totta, että meillä uskovaisilla on enemmän mielisairauksia kun joudumme kaitaa tsivastietä kulkemaan ja sääntöjä on niin
toivottavasti sinäkin saat vielä uskon armon!!!
Sääntöjä on paljon, että niiden jatkuva tarkkailu voi olla henkisesti raskasta, mutta Jeesus palkitsee iankaikkisessa elämässä!!!