Kuustonen joskus uskovainen?

Kyltyyri

Kuustosen jälkikasvu on aika pervoa, kaikissa elokuvissa iina antaa pillua kelle vaan. Samoin siskonsa mikä lienee ollut nimi.

Itse isäntä on kaikissa epämääräisiä tv ohjelmissa kun laulu ura on loppunut.

Väsynyttä menoa

7

353

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 5ry5y5yu5

      epämääräinen muistikuva mullakin on että hän olisi joskus kauan sitten ollut helluntailainen, mutta en enempää tiedä.

    • Varma_Fakiiri

      Kaikki etsivät. Ja jokainen löytää lopulta.

    • Räkättirästäss

      Oli hellari, teki kasetinkin: jää kuuntelemaan. No en jäänyt, aika mitäänsanomaton kasetti. Luopui sitten, eikös se ollut Minka se Iinan sisko? En ole katsonut elokuviaan, mutta putouksen näin.

    • HerraTunteeOmansa

      Kuustosen tyttö oli Pro Fiden laulaja. mutta mammona rupesi kiinnostamaan ja siirtyi tanssilavoille ja usko Herraan Jeesukseen Kristukseen sai jäädä ja samaten vanha vaihtui uudenpaan malliin.

      Aivan samaten, J Karjalainen on entin Gospel laulaja ja nykyinen mammonan sätkynukke.

      Joel Hallikainen tuli "uskoon" kun Kuuran kukan kantama matka päätyi mahalaskuun ja keikkoja piti perua kun kuulijoita ei ollut.

      Siirtyi laulamaan ja tekemään Gospelia esiintyi Seurakunnissa, jossa "uskoon" tullutta Hallikaista oli ihmettelemässä ukot ja mummot

      Nyt kun talous on mummojen ja ukkojen kusettamisella saatu kuntoon on Hallikainen taas siirtynyt tanssilavoille, esittämään Kuurankukkaa ja muuta soopaa

      • MaailmanValheetVäkevät

        Onpas paksua pajunköyttä: Kuustosen tyttö EI ole koskaan ollut Pro Fiden laulaja, Kuustonen itse on sitä kyllä ollut.

        J.Karjalainen EI ole koskaan ollut uskossa, mutta toivottavasti tulee.

        Sekoitat varmaan Anssi Kelaan tai Heikki Helaan - he olivat joskus uskossa, mutta MAMMONA vei ja piru nappas... Toivottavasti tekevät parannuksen, kuten Kuustonenkin.


    • Kauko_K-

      Kyllä Kuustonen uskossa oli.Teki jo 16-vuotiaana omista lauluistaan hengellisen levyn.
      Myöhemmin oli PROFIDE Gospelbändin laulusolisti.

    • gospel

      Kuustonen Fro Fide.Hela ja Silvennoinen GospelPower.
      Pekka Ruuska Livingstone.Anssi Kalalla myös gospel taustaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      103
      1241
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      93
      862
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe