Onko tietoo mikä liike avataan entiseen Siwan liiketilaan ? Näyttää joku remppa siellä olevan menossa ?
Mitä Suupan Siwan tilalle ?
8
521
Vastaukset
- Spärrä666
Tiloihin avataan syyskuulla maahanmuuttajien päiväkeskus.
Vapaa-ajan kerhotoimintaa, kahvilla ja muita harrastusmahdollisuuksia ! Mahdollisuus myös nauttia lounas ilmaiseksi.- Tiloille_käyttöä
Hienoa! Voivat hakea käyttörahatkin viereisestä pankista. Vielä kun tulisi tiloihin Iisakki Järvenpään Outlet-myymälä.
- Näin_se_on
Kuntosali taitaa tulla.
- petter.wisser
Uusin paikallislehti kertoo, että kunta neuvottelee tilan vuokraamisesta sosiaalitoimistolle. Sossuhan toimii väliaikaistiloissa viiapaleparakissa.
- suna1
Miesten päiväkeskus blue osterpark tulee siihen
- huono.vitsi
Mikä h-vetin Osterpark? Ookko nää oikein viisas?
- Owner
Blue oyster homobaari avataan 15.2.2018.
- TreSetä
Talon asukkaiden vastustuksen vuoksi baari avataan vasta 15.3 !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1432390
- 1751661
- 911556
- 681508
- 79904
- 68841
- 55786
- 58773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6765Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152725