100 miljoonan vajauksesta kerrotaan olevan kyse: kyllä tämä pitäisi kansallisen tuen lisäyksellä korjautua; kyse ei ole valtavasta summasta, kun koko maaseudusta on kyse.
Ja tässä yhtälössä on monen muunkin oheiselinkeinon harjoittajan elanto mukana kuin vain maantaloustuottajien.
Ja tässä yhtälössä on monen muunkin oheiselinkeinon harjoittajan elanto mukana kuin vain maantaloustuottajien.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Eikö+tuo+ole+hyvä+asia?+Nyt+kyllä+alkaa+se+elintarvikevienti+Japaniin,+mutta+mitenkähän+siellä+maitotuotteet+menevät+muutenkaan+kaupaksi.+
http://www.terveyskirjasto.fi/kotisivut/tk.koti?p_artikkeli=dlk00038
"Laktaasi-entsyymin+geenissä+on+kauan+sitten+tapahtunut+mutaatio,+jonka+seurauksena+entsyymi+ei+häviäkään+aikuistuessa.+Kun+ihminen+alkoi+kasvattaa+karjaa+ja+juoda+maitoa+aikuisena,+tämä+geenimuoto+on+ollut+edullisempi+ja+yleistynyt.+Afrikkalaisilla+ja+aasialaisilla+alkuperäiskansoilla+90+%:lla+on+edelleen+"vanha+geenimuoto"+eli+heillä+useimmilla+on+laktoosi-intoleranssi.+"