Voiko ahdas esinahka vaikuttaa runkkaamiseen?

huolestunu15

Oon ollut jo pitkään huolissani, koska en ole kertaakaan saanut siemensyöksyä ja oon siis 15v poika. Voiko lievästi ahdas esinahkani vaikuttaa siten etten saa runkkaamisesta oikeaa tunnetta? Runkatessa penis vaan kihelmöi pistelevästi kun jatkaa kauan. Pitäiskö vaan jatkaa kunnes lastit tulee vaikka ei tunnu hyvältä? Kun oon lukenu että joillain on kestäny aluks jotain 10-15 minuuttii.

2

627

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Etteikinäarvaakukahihii

      Ensimmäinen runkkukertani oli hikipedia -artikkelille.

    • Orgasmi ja siemensyöksy ovat kaksi eri asiaa. Siemensyöksyihin ahdas esinahka ei vaikuta.

      Orgasmin saaminen ahtaan esinahan kanssa voi olla vaikeampaa, mutta se on myös tekniikkalaji. Myös liukasteen käyttö saattaa auttaa. Orgasmin saamiseksi esinahan ei tarvitse liikkua terskan päältä kokonaan pois. Satun tietämään, koska teininä omani oli myös ahdas.

      Jos murrosikäsi ei ole vielä kunnolla alkanut, niin kuvaamasi kihelmöinti saattaisi ehkä olla "kuiva" orgasmi, jollaisia pojat voivat saada ennen sperman tuotannon käynnistymistä. Se on juuri tuollainen kihelmöivä hyvältä tuntuva hetkellinen tunne alapäässä ja silloin saattaa myös tuntua sellaisia lihassupistuksia lantion seudulla ja myös penis voi nytkähdellä näkyvästi niiden tahtiin. Yleensä penis tulee myös orgasmin jälkeen hetkeksi niin herkäksi, että sitä runkkaamista ei tee mieli jatkaa, mutta joillakin tätä ei kuulemma tapahdu. Siinä pääpiirteissään kuivan orgasmin tuntomerkit. Päättele itse, täsmääkö.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      260
      9241
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      312
      6441
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1480
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1351
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1131
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      83
      1112
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      963
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      818
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      726
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      718
    Aihe