Turuus ... Vl. Putinilla on suuri määrä ystäviä /entisiä tovereita sekä komm. Neuvostoliiton ajalta, että tietenkin NYT uuden aikakauden, kapitalismin ajoilta.
Lue linkitetty juttu loppuun ja vastaa kysymykseen, soveltuisiko Vl.Putin Turkuun taksikuskiksi?
http://www.tekniikkatalous.fi/tekniikka/autot/vuosien-jonotus-ei-vahentanyt-trabantin-suosiota-ita-saksassa-legendaarinen-melkein-auto-sai-osakseen-pilkkaa-ja-ihailua-6662290?utm_source=Teta_Uutiskirje&utm_medium=email&utm_campaign=Teta_Uutiskirje
Sehän on selvä tuon artikkelin ja työhistorian perusteella, ettei Viipuri ole VL Putinille tuttu kaupunki! Vaikka onkin Venäjänmaan "sankarikaupunki"
Vl.Putin eläkeläiseksi Suomen Turkuun
3
220
Vastaukset
- Bror-Erik1974odin
Hienoja kaupunkeja molemmat niin Turku kuin Vyborgin,historian helmiä. Mutta eiköpähän presidentti Putin kuitenkin valitse Pietarin,tuon Itämeren kirkkaimman helmen joka lumoaa
kauneudellaan ja mahtavuudellaan jokaisen kävijän aina uudestaan. - SeAvarakatseinen
Ei sitten tullut mieleesi, että Vl. Putin sattaaisi valita Leningradin, kun siellä vallitsee ilmanlaadussa se tuttu haju? Ja Suomenlahden pohjukka kun on paskanneettu täyteen, niin haju säilyy vielä ainakin tuhat (1000) vuotta!
Se "HAJU" , muuten pelasti monen suomalaisen sotilaan hengen taisteluissa Suomen itsenäisyydestä. - SeAvarakatseinen
Putin harjoitteleekin jo Taksikuskin hommia:
http://www.mirror.co.uk/news/world-news/lady-red-russian-president-vladimir-10784728
Asiakas vaan vaikuttaa tyytymättömältä "palveluun" !!!
Mitenkähän tulikin taas kirjoiteltua ajankohtaisista asioista ennen ajankohtaa?
Kyllä tämä AVARAKATSEISUUS on hyvä ominaisuus. Ja siitäkös R Y S S Ä T ja R Y S S I E N kätyrit osaavat olla kateellisia, katkeruuteen asti!
Mutta onkohan tuo takapenkillä istuva NYT sitten Venäjänmaan ROUVA-herra; ent. "tyttötoveri" ylitse muiden? Mitenkähän suopeasti tuo "asiakas" suhtautuu Karjalan palautukseen? Määräysvaltaa vaikuttaa olevan RUNSAASTI !!!
P.S. Yritähän Veli-Eerikki pistää paremmaksi, ja kääntää asiat parhain päin, katsottuna sieltä ROISTO-valtion puolelta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun503344Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5502071Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171950Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si831945- 201578
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431518- 281386
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1281297KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar481210