Tarja Halosen Ykssa pitaman amerikanvastaisen puheen kalliit seuraukset jaivat huomiotta sosialistisessa mediassamme (Hesari, YLE). Halonen piti puheensa viime syksyna heti George Bushin jalkeen. Vain viikkoa myohemmin Nokia menetti satojen miljoonien Cingular verkkokaupan kilpailijoille. Nokia ihmetteli miksei vastapuoli enaan saapunut edelta sovitteluun neuvotteluun. Bush ja hanen avustajansa ovat tarkeissa asemissa Texasissa ja siella on myos Nokian suuri konttori. He osaavat kylla yhdistaa Nokian ja Halosen, ikava kylla. Olemme vain niin sinisilmainen kansa, etta hirvittaa. Halosen virka YKssa tulee todella kalliiksi Suomen veronmaksajille. Lopullista hintaa emme edes viela tieda (maamiinojen korvaus, Nokian pilatut kaupat, yhteiskunnan rappio...).
HALONEN TUHOAA NOKIAN
kannykka-isa
5442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ovat tärkeämpiä markkina-alueita Nokialle. Periaatteessa, Bushin persettä ei kannata nuolla.
Katsos poika tilastot. Amerikka yksi tarkeimpia vientikohteitamme ja sinne viedaan paljon enemman kuin sielta tuodaan. (Siis USA ei tarvitse meita, mutta me tarvitsemme heita ponkittamaan kansantalouttamme).
http://www.tulli.fi/fi/05_Ulkomaankauppatilastot/02_Kuviot_ja_taulukot/kuviot/kuvio17.gif
ajassa on näin, mutta katse tulevaisuuteen!!
tukee presidenttiämme päivittäin.
Juu, sitä ei saa missään tapauksessa päästää sinne. Ainoa hyvä puoli siinä olisi, että pääsisimme hänestä ja saisimme uuden presidentin.