Sinkkumiehen(pojan?) logiikaa...

Hihukki

Raamatun vanhan liiton aikoina sai miehet olla monien naisten kanssa, virallsestikin avioitua monien kanssa, tai rikkaat ja mahtavat miehet saivat olla. Uuden liiton aikana, roomalaiskatoliset piispat tekivät kristinuskostaan sovelluksen, että olisi HYVÄ, jos olisi kukin aviossaan vain yhden kanssa.
Sinkkumies tekee uskonpuhdistuksen:"Ahaa, mitä vähemmän kanssa on, niin sitä tyytyväisempiä kaikki, jopa Jumalat ovat."Olenpa ja elelenpä vaan siis yksikseni. JOS SEKSIÄ haluaa, niin eihän mikään estäisi kerran pari eläessä huorastelemassa, jos ehkäisyssä ollaan vain huolellisia, tai jos ei vielä ole täysin runkkukäsi poikki, niin voihan sitä orkun saada helpomminkin vain pelkällä pienellä masturbaatiotuokiolla, kunhan muistaa aknen tai sitäkin pahempien tautien pelossa, kuitekin käydä pesulla heti. Tällainen mun elämäni on ja oli tässä asiassa, ja valehtelmatta hyvin menee, ja hyvä on mieli, kun ei tarvi nykyiseen taloudellisenkaan ahdinkooni siittää kiittämättömiä muksuja, joille ei kelpaisi isukin maine, eikä taloustilannekaan.

4

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TyhmäPaimenPoika

      " Olenpa ja elelenpä vaan siis yksikseni. "

      Sulla on oikeus siihen mut onks se sitä mitä sä oikeesti haluut?

      " JOS SEKSIÄ haluaa, niin eihän mikään estäisi kerran pari eläessä huorastelemassa, jos ehkäisyssä ollaan vain huolellisia "

      Onks toi sitä mitä sä oikeesti haluut? Ei se oo kyl mun mielestä oikein et kohtelee toista ihmistä niin ku jotain halpaa kertakäyttöastiaa... Haluut sä et muut ihmiset kohtelee sua niin ku halpaa kertakäyttöastiaa? Vaik sä et ehkä välitäkkää kauheesti itestäs ni välitä ees sen verran muista ihmisistä et jätät tollaset teot tekemättä... Kuka nainen oikeesti haluu olla sellasen miehen kans joka kohtelee naisii niin ku jotain kertakäyttöastiaa?

    • TyhmäPaimenPoika

      Mä luulen et sä ajattelet vähän samalla tavalla ku mitä mäki ajattelin joskus ( kerta mä oon jo kerran kylpeny oksennuksessa ni mitä välii millää on enää, sit mä vaan jatkoin oksennuksessa kylpemistä ku mä aattelin etten mä kumminkaa tuu ikinä saamaa mitää parempaa enkä mä ees ansaitse mitää parempaa )

    • Juoruja

      Oon tavallinen rehellistä työtä tekevä ihminen. Te ette tiedä mitään mun vaikeuksista tai tekemisistä.

    • pedari-homo-pappi

      jeesus oli homo joka viihtyi vain poikien eli opetuslastensa seurassa..
      nykypapit vai lasten!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      271
      2370
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      1279
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1201
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1191
    5. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      58
      1135
    6. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      1096
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      952
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      887
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      21
      848
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      757
    Aihe