posti on syvältä

jupajummi

20 minuuttia seissyt cittrin postijonossa. Yhtään asiakasta ei ole mennyt eteenpäin. Yksi pimu tiskillä, toinen laahaa kantapäitä takatilassa pitkin käytävää. Ihmiset seisoo kaupan sisäntuloportilla jjonottamassa postiin ja tukki kärryjensä kanssa käytävän. Tervetuloa keravalle.

7

583

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vientiin

      posti ulkoisti... oman toimimattomuutensa ;) nyt sitten se laitetaan potenssiin 3me--se on sitä paljon mainostettua kotimaista asiakas-palvelu osaamista ..josta ollaan rakentamassa aivan vientituotteita " naurattaisi jollei itkettäisi !

    • kärvistellään

      Posti jaVR , siinä kaksi esimerkkiä jotka ilmeisesti pitävät asiakkaita rasitteena , lienee tarkoitus hilata hintoja ylöspäin , ei tunnu kiinnostavan ketään päättäjää laittaa noita kuosiin vaikka kansa narisee , omien kurjuutus tuntuu olevan tän hallituksen trendi.

    • Hyvin voisi lakkauttaa ko laitoksen, ei kai sitä juurikaan edes huomaisi paitsi uutisoinnin puutteena siitä, mitä uutta ko. laitos on keksinyt jättääkseen tehtävänsä hoitamatta.

    • PostilleVauhtia

      Kannattaa jättää ne täyteen tavaraa kärätyt ostoskärryt siihen Postin viereen ja lähteä jonnekin muualle ostoksille. Tuon kun toistaa tarpeeksi moni useamman kerran, Postiin alkaa tulla vauhtia.

    • asiakasmaksaa

      piiiitkissä kassa jonoissa olen myös ottanut tavaksi jättää kärryt/ korin käytävälle ( s-k ketju toki myös ainakin järvenpään lidli) -jos ei ole kaupalla voimavaroja / kiinnostusta palkata kassoja töihin , varsinkin ilta ja viikonloppuisin saattaa olla kuitenkin 2/3 osaa kassoista ilman työvoimaa ? näin kun yhä useampi asiakas alkaa toimia saattaa kiinnostus herätä kaupalla !

    • Pettynyt_postiin

      Postin kautta ei kannata tilata mitään koskaan sillä jos ei ole kännykkänumeroa ei posti osaa kirjoittaa saapumisilmoitusta saati sitä lähettää vastaanottajalle.

      Parempi antaa matkahuollon hoitaa pakettien toimitus ja posti hoitaa ruohonleikkuun ja lumityöt.

    • palvelut-takaisin

      Ehdotus
      Koska Citymarket ei ilmeisestikään pysty hoitamaan postipalveluja ihmisiä tyydyttävällä tavalla, niin ehdottaisin seuraavaa...
      Olen pannut merkille, kuinka Sampola-talon yhteispalvelupisteessä asiakasluukut ammottavat tyhjyyttään. Ei siellä ainakaan päivisin näy sen enempää asiakkaita kuin työntekijöitäkään numeroluukkujen takana. Siispä kysyn, voisiko Sampolaan sijoittaa vaikka yhdistetyn Posti/Vr/Verotsto/Poliisipalvelut -pisteen? Näitä palvelujahan Keravalla nyt kaivataan kipeästi!
      Se, että Keravalta vietiin kaikki nämä palvelut Järvenpäähän, harmittaa ja koetaan epäoikeudenmukaiseksi keravalaisia kohtaan.
      Lisää palveluja = Lisää työpaikkoja = Vähemmän työttömiä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      11
      823
    2. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      43
      794
    3. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      758
    4. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      750
    5. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      42
      743
    6. 51
      637
    7. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      587
    8. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      587
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      556
    10. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      28
      508
    11. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      18
      487
    12. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      485
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      44
      475
    14. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      32
      469
    15. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      95
      465
    16. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      437
    17. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      58
      421
    18. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      419
    19. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      17
      410
    20. Jos kohtaisimme niin

      Olisitko ilkeä ja kostonhaluinen?
      Ikävä
      43
      397
    Aihe