posti on syvältä

jupajummi

20 minuuttia seissyt cittrin postijonossa. Yhtään asiakasta ei ole mennyt eteenpäin. Yksi pimu tiskillä, toinen laahaa kantapäitä takatilassa pitkin käytävää. Ihmiset seisoo kaupan sisäntuloportilla jjonottamassa postiin ja tukki kärryjensä kanssa käytävän. Tervetuloa keravalle.

7

521

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vientiin

      posti ulkoisti... oman toimimattomuutensa ;) nyt sitten se laitetaan potenssiin 3me--se on sitä paljon mainostettua kotimaista asiakas-palvelu osaamista ..josta ollaan rakentamassa aivan vientituotteita " naurattaisi jollei itkettäisi !

    • kärvistellään

      Posti jaVR , siinä kaksi esimerkkiä jotka ilmeisesti pitävät asiakkaita rasitteena , lienee tarkoitus hilata hintoja ylöspäin , ei tunnu kiinnostavan ketään päättäjää laittaa noita kuosiin vaikka kansa narisee , omien kurjuutus tuntuu olevan tän hallituksen trendi.

    • Hyvin voisi lakkauttaa ko laitoksen, ei kai sitä juurikaan edes huomaisi paitsi uutisoinnin puutteena siitä, mitä uutta ko. laitos on keksinyt jättääkseen tehtävänsä hoitamatta.

    • PostilleVauhtia

      Kannattaa jättää ne täyteen tavaraa kärätyt ostoskärryt siihen Postin viereen ja lähteä jonnekin muualle ostoksille. Tuon kun toistaa tarpeeksi moni useamman kerran, Postiin alkaa tulla vauhtia.

    • asiakasmaksaa

      piiiitkissä kassa jonoissa olen myös ottanut tavaksi jättää kärryt/ korin käytävälle ( s-k ketju toki myös ainakin järvenpään lidli) -jos ei ole kaupalla voimavaroja / kiinnostusta palkata kassoja töihin , varsinkin ilta ja viikonloppuisin saattaa olla kuitenkin 2/3 osaa kassoista ilman työvoimaa ? näin kun yhä useampi asiakas alkaa toimia saattaa kiinnostus herätä kaupalla !

    • Pettynyt_postiin

      Postin kautta ei kannata tilata mitään koskaan sillä jos ei ole kännykkänumeroa ei posti osaa kirjoittaa saapumisilmoitusta saati sitä lähettää vastaanottajalle.

      Parempi antaa matkahuollon hoitaa pakettien toimitus ja posti hoitaa ruohonleikkuun ja lumityöt.

    • palvelut-takaisin

      Ehdotus
      Koska Citymarket ei ilmeisestikään pysty hoitamaan postipalveluja ihmisiä tyydyttävällä tavalla, niin ehdottaisin seuraavaa...
      Olen pannut merkille, kuinka Sampola-talon yhteispalvelupisteessä asiakasluukut ammottavat tyhjyyttään. Ei siellä ainakaan päivisin näy sen enempää asiakkaita kuin työntekijöitäkään numeroluukkujen takana. Siispä kysyn, voisiko Sampolaan sijoittaa vaikka yhdistetyn Posti/Vr/Verotsto/Poliisipalvelut -pisteen? Näitä palvelujahan Keravalla nyt kaivataan kipeästi!
      Se, että Keravalta vietiin kaikki nämä palvelut Järvenpäähän, harmittaa ja koetaan epäoikeudenmukaiseksi keravalaisia kohtaan.
      Lisää palveluja = Lisää työpaikkoja = Vähemmän työttömiä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      49
      6021
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      263
      5937
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      91
      5750
    4. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      36
      4900
    5. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      49
      4729
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      217
      4067
    7. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      3751
    8. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      149
      3593
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      34
      3192
    10. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      25
      3127
    Aihe