Pakolaisia on pelastettu Välimerestä enemmän kuin koskaan ennen. Italia ei voi kaikkia elättää aj EU vaatii jokaista maata osallistumaan talkoisiin, eli Suomeen tuodaan joukoittain uusia turvapaikanhakijoita, vaikka mitä päättäisimme kiintiöistä? 🤔
Kauhavalla on osaamista heidän kanssaan ja hyvät tilat, joten en ihmettelisi, jos sinne päätyisi muutama sata lisää.
Pakolaisuuden syy on selkeästi Välimeren eteläpuolella ja ratkaisu pohjoispuolella?
Kauhavalla on osaamista heidän kanssaan ja hyvät tilat, joten en ihmettelisi, jos sinne päätyisi muutama sata lisää.
Pakolaisuuden syy on selkeästi Välimeren eteläpuolella ja ratkaisu pohjoispuolella?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Linkolan totuus https://www.youtube.com/watch?v=dLpae34RzSE
Paljon on pelastettu ja paljon hukkunu...kannattaa muistaa aina ku avaa välimeren tonnikala purkin että mitä ne on syöny...alkaa väri muuttumaan vähän tummemaks ja varmaan alkaa fisujen keskipainokin nousemaan.
Eihän sieltä tulijat lopu vuosikymmeneen, sana on jo aikaa sitte kiertäny että eurooppaan oikeen haetaan ja euroopassa maksetaan palkkaa tekemättä mitään, kunhan on "turvaton olo" Ja kuka ne kaikki voi elättää kun ei sieltä tulijat lopu?
Tämähän on se euroopan tuho jota sinäkin sairaassa mielessäsi haluat.
Oletko yhtään seurannut kuinka italiassa on paikallisten elämä muuttunut turvattomaksi?
Näet tässäkin asiassa ainoastaa yhden asian omilla putkiaivoilla toisten elämästä piittaamatta ja se kertoo jo kuinka sairas ihminen oikeasti oot.
Sen siitä saa ku antaa pakolaisille ilmaset kämpät ja rutkasti enemmän rahaa ku suomalaisille alkaa suomi kohta oleen täynnä pakolaisia ja suomalaiset pakolaisia.
https://www.liveleak.com/view?i=af3_1332961725 Terapiaa silmille. Venäläiset ne osaa arvostaa oikealla tavalla muslimirunkkareita. Päinvastoin tekee ilkkapoika joka näpyttelee tänne mielenkiintoisia, mutta äärimmäisen paskoja juttujansa.
Vastaan vaikka Ilkaksi nimitteletkin. Venäläiset eivät juuri muuta osaakaan kuin valloittaa ja tappaa.
Sinun juttusi ne vasta p*skoja ovatkin, valemedioista ja netistä tongittuja enemmän tai vähemmän feikkejä juttuja.
Minun uutiseni ovat tarkistettuja ja sataprosenttisen tosia, sellaisia mistä sinä ehkä et pidä ja valemediasi vaikenevat niistä.
Ei taida tätäkään juttua olla mv:ssä? http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005292634.html?ref=rss
Saattaas kyllä olla tämä ponnaripää!
Voi hyvinkin olla.
Siinäpä arvailette, mutta metsään menee, kuten aina.
Sanokaa mieluummin jotain aloitukseen, pakolaisia tulvii ja EU vaatii toimia. Tekeekö kukaan mitään? Halla-Aho on hallituspuolueen puheenjohtaja, joten odottaisin kongreettisia toimia. Ei vain kuulu kuin samaa ininää kuten aina.
Paetkaa vain vaikka ulkomaille tai vain pensaaseen, mutta faktoja ei sillä kiistetä!
https://www.youtube.com/watch?v=eak9OBgSArk
Miten niin "välimereltä pelastettu" ? Veisivät takas sinne mistä ovat tulleet, siis etelään. Sääli on sairautta, kun se koskee villi-ihmisiä tai terroristeja
Mitä ihmeen "pakolaisia". Yleisesti tunnettu asia, että elintasosurffarit liikkeellä syntyvyyden ollessa sietämätön. Kaikki vaan äkkiä tänne heti, kyllä meikäpojat-ja tytöt elätämme..,,
Puolalaiset+eroavat+mieluummin+EU:sta+kuin+ottavat+muslimipakolaisia+maahansa
Onneksi+myös+Puolan+hallitus+on+tässä+asiassa+kansalaistensa+kanssa+samoilla+linjoilla.
Mielipidekyselyssä+kysyttiin+kesäkuussa+2017+tuhannelta+puolalaiselta,+pitäisikö+Puolan+ottaa+vastaan+muslimipakolaisia+EU:n+uudelleensijoitusohjelman+mukaisesti,+vai+pitäisikö+Puolan+tarvittaessa+lähteä+EU:sta.
Kysymykseen+”Pitäisikö+Puolan+kieltäytyä+pakolaisten+vastaanottamisesta+muslimimaista,+vaikka+tämä+johtaisi+EU-tukien+loppumiseen?”
56,5+prosenttia+vastasi+”kyllä”+(46,8%+”kyllä”,+7,9%+”mieluummin+kyllä”)
40,4+prosenttia+vastasi+”ei”+(31,4%+”ei”,+9%+”mieluummin+ei”).
Kantaansa+ei+tiennyt+3,1%+vastaajista.
Kysymykseen+”Pitäisikö+Puolan+kieltäytyä+pakolaisten+vastaanottamisesta+muslimimaista,+vaikka+tämä+johtaisi+Euroopan+unionista+erottamiseen?”
51,2+prosenttia+vastasi+”kyllä”+(33,4%+”kyllä”,+17,8%+”mieluummin+kyllä”)
37,6+prosenttia+vastasi+”ei”+(27,6%+”ei”,+10%+”mieluummin+ei”).
Kantaansa+ei+tiennyt+11,2%+vastaajista.
Vaikka+suvaitsevaisen+ja+monikultturismimyönteisen+Polityka-viikkolehden+tilaamassa+mielipidekyselyssä+pyrittiinkin+vaikuttamaan+vastaajiin+puhumalla+”pakolaisista”,+tulos+on+selkeä
Eli+Puola+näyttää+mallia,+Unkari+tukee+ja+Suomi+tulee+perässä+Pääministeri+Halla-ahon+johdolla.
Vihdoinkin+kunnon+pöhinää+-+tuonne+avustuksia+ja+voisin+osallistua+itsekin+tälle+risteilylle+tekemään+totuus+uutisia,+
että+taas+pelastettiin+runsaasti+ihmishenkiä,+kun+ohjattiin+epäkelpo+alus+takaisin+lähtösatamaan+Aafrikan+puolella.+
Tulisi+hyvä+mieli+ihmishenkien+pelastamisesta.+Niin+Afrikkalaisten+kuin+myös+Eurooppalaisten,+kun+eivät+tulisi+tänne+harrastamaan+outoja+uskontunnustuksiaan
https://yle.fi/uutiset/3-9719552
Entisen+suomalaisaluksen+uusi+elämä+–+maahantukeutumista+vastustava+järjestö+aikoo+torjua+siirtolaisia+Välimerellä.
HYVIÄ UUTISIA
Laki "vihreistä miehistä" voimaan
Tunnuksettomia sotilaallisia ryhmiä koskevat lakimuutokset tulivat voimaan.
Ryhmällä tarkoitetaan sotilasosastoon rinnastettavaa, vieraan valtion lukuun,
puolesta tai suostumuksella toimivaa sotilaallisesti järjestäytynyttä,
varustettua tai aseistettua joukkoa, minkä valtioalkuperää ei tunnisteta.
Eli Jihadistit jotka on naamioitunut Syyrialaisiksi pakolaisiksi, muttei ole tunnistettavissa. - ULOS
JA RAJAT KIINNI
Lakiin säädettiin ryhmille ehdoton kielto saapua maahan ja olla maassa.
NORJAN PÄÄMINISTERI LATAA: ¨JOS RUOTSI ROMAHTAA, SULJEMME RAJAT VOIMAKEINOIN.¨
Norja on valmis sivuuttamaan kansainvälisen lain jos Ruotsi romahtaa. Raja suljetaan voimakeinoin ja ruotsalaiset pakolaiset hylätään ilman mahdollisuutta hakea turvapaikkaa Norjasta.
¨Me olemme varautuneet pahimpaan.¨ Sanoo Norjan pääministeri Erna Solberg.
On ilmeinen vaara että Schengensopimus ja pakolaisjärjestelmä Ruotsissa kaatuvat. Sen vuoksi Norjalla pitää olla tarvittava lainsäädäntö valmiina. Tämän johdosta päämisteri Solberg on laatinut lain, joka mahdollistaa Norjan viranomaisille mahdollisuuden torjua kaikki konfliktialueiden ulkopuolelta tulevat pakolaiset. Tämä tarkoittaa, että pakolaisilta jotka tulevat Venäjältä tai muista Pohjoismaista, kielletään mahdollisuus anoa turvapaikkaa Norjasta.