huutonet - täynnä jobbareita ja hinnat pilvissä

varoitusjoppareista

en suosittele eikä kannata sieltä ostaa.

Nämä jobbarit ovat pesiytyneet sinne ja tilailevat pelejä ebayn kautta,.
myyvät ahneissaan sikahintoihin vanhoja pelejä joiden arvo oikeasti
ei ole muutamaa euroa enempää.

Huutonet täynnä kusettajia.

Yrittävät tienata vanhoilla konsoli ja tietokonepeleillä satoja euroja.
kuka on niin hölmö että sieltä ostaisi mitään?

älkää uskoko niiden hintapyynteihin. Huutonetin jopparit yrittävät saada
pelien hinnat pilviin.

ostakaa torista ostoilmoituksella mutta älkää maksako liikaa.
huomatkaa kusettajat.

13

556

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MyyjäXX

      Hintatietoiset myyjät ostavat suurissa erissä tavaraa jolloin saa hyvinkin edullisesti per tuote. Sitten hinnoittelu tehdään sen mukaan mitä yksittäinen peli on mennyt kaupaksi saksan ja uk.n ebayssa.

      Miksi myisi Suomessa vitosella pelin persaukiselle lippalakille, jos siitä samasta eurooppalainen on valmis maksamaan 50€. Ehkä kannattaa vähentää sitä lipittämistä ja imppaamista niin rahat riittää markkinahintaisiin tuotteisiin.

      Ja toimii myös niinpäin että moni ostaa minkä kerkiää Suomesta pilkkahintaista tavaraa ja myy hyvällä katteella ebayssä.

      Raha ja maksavat asiakkaat ovat pääasiassa euroopassa. Ei Suomessa.

      • älkää-ostako

        MyyjäXX puhuu soopaa, avauksen tekijä on täysin oikeassa, ja puhuu asiaa.


    • toriIIa.tavataan

      Torissa päivittäin jopa 100 katselukertaa ilmoituksilla, huutonetissä 0-3 kappaletta.

      Eiköhän siitä voi jotain päätellä...

    • Sossulandia

      Persaukiset renkaanpotkijat valittavat. Jos ei ole rahaa niin silloin ei ole oikeutta omistaa mitään.

      • Anonyymi

        "Persaukiset renkaanpotkijat valittavat. Jos ei ole rahaa niin silloin ei ole oikeutta omistaa mitään."

        hehe kylläpäs on. äitikö sut tipautti otsa edellä lattiaan kun sinua ulos puski vai mistä olet noin juntit aivot perinyt?
        mulla ei ole rahaa, mutta omistan oktalon, mökin joen rannalla, autoja ja kaikkea, vaimokin löytyy. kusetan rahaa kaikin keinoin, yleensä pöllin rikkaammilta ja sukanvarressa on tonneja, lähentelee jo 100k. t: jerkkola


    • Reiskaks2

      Eipä tarttis töissä käydä. Senverran hyvin tulee pelkästä huutis myynnistä. ByeBye myynti sitten päälle. Ne ostaa jolla rahaa. Loput on ketjun aloittajan tapaisia kitisijöitä kun ei ole rahaa niin voi voi.

    • Anonyymi

      sen lisäksi että jauhat paskaa mukamas tienaamalla huutonetissä paremmin kun käymällä töissä.
      johan sitä sitten tekisi kaikki työttömät duunarit, vai luuletko sinä että pelit ja vehkeet taivaalta sulle tippuu niistä ensin maksamatta vitun ääliö.

    • Anonyymi

      eiköhän se ole niin että alkaa olla aika alkaa potkimaan rikkailta kusipäiltä luulot pois ja rahat perässä.
      olette jo pitkään kerenneetkin pröystäillä. kannattaisi olla hiljempaa jos aikoo pärjätä ilman ongelmia jatkossakin terv. jerkkola.
      eikä se raha teistä tee sen kovempia jätkiä.
      suurin osa täällä suomi24 umpiluolassa puhuu vain paskaa itsestään, tulkaa tuonne ulkomaailmaan ja oppikaa siitä tai sulkekaa turpanne saatanan muulijopparit ja muut pellet perässä.

    • Anonyymi

      "Miksi myisi Suomessa vitosella pelin persaukiselle lippalakille, jos siitä samasta eurooppalainen on valmis maksamaan 50€. Ehkä kannattaa vähentää sitä lipittämistä ja imppaamista niin rahat riittää markkinahintaisiin tuotteisiin."

      ja millähän oikeudella kutsut muita persaukisiksi lippalakeiksi?
      tuolla mesoamisellasaisit kuonoosi livenä, sen sijaan että lässytät jossain netin uumenissa ja olet niin olevinasi parempaa kuin muut.
      kannattaa sinun vähentää sitä huutelemistasi niin pysyy nokkakin terveempänä.
      ja ihan tiedoksi ne hinnat päättää myyjä itse, eikä mikään vitun arvo vai arvojenko mukaan sinä hinnottelet pelisi, eli matkit vaan ja sen mukaan myyt.

      • Anonyymi

        Kommunisteilla on vaikea sisäistää että jokin voi maksaa enempi mitä sossunluukulta saa.


    • Anonyymi

      Nuoret jobbarit eivät ole vielä tutustuneet Suomen luonnon yleisimpään Karhuun. Nimittäin Verokarhuun. Se iskee salamannopeasti ja kulman takaa. Alustan pitäjiltä se kerää kaikki tiedot myyjän tekemistä kaupoista ja vertaa niitä veroilmoitukseen. Se pirulainen saa jopa pankeilta tilitietosi.
      Oikeuslaitoskin on määrittänyt vuosittaisen euromäärän, jolla saa myydä omaa, käytössä ollutta omaisuutta verotta. Kaikesta muusta tavaramyynnistä on maksettava tuloveroa ja mahdollisesti muita veroja.
      Ei se iske ihan heti. Se antaa uhrin kasvattaa verovelkaansa ja iskee vasta, kun potti on merkittävä. Kannattaa huomata myös EU:n rahapesutorjuntaohjelman tuoneen pankeille velvoitten toimittaa kaikkien kanslaisten tiedossa olevat tilit ja varallisuus EU:n keskustiedostoon.
      Itse jouduin jo muutamia vuosia sitten selvittämään tilisiirtoa, jonka summa oli 140 €, pankin turvallisuusosastolle. Oli pakko toimittaa pankille vastaanottajan tiedot kopioilla henlötodistuksesta / passista. Pankkitilin todistus pankista ja asuinpaikan tieto.

      • Anonyymi

        Huutonetillä on hyvä myynninseuranta. Myyjä saa klikkaamalla tarkat tilastot kuukausittaisista myynneistään ja ne saa myös verottaja kun pyytää.

        Fiksu myy vain sen verran vuodessa minkä laki sallii.


    • Anonyymi

      "älkää uskoko niiden hintapyynteihin. Huutonetin jopparit yrittävät saada
      pelien hinnat pilviin."

      Katseleppa ebayn hintoja nyt 2025. On hiukan pompsineet ja laitappa hakuun myyjän maaksi Suomi. Näin se menee. Ilmaiseksi odotit saavasi ja nyt et saa enään mitään kun ei rahat riitä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      40
      1390
    2. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      98
      1345
    3. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      289
      1235
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1095
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      19
      1041
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      65
      1028
    7. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      71
      1012
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1009
    9. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      176
      868
    10. Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!

      Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju
      Tanssi
      17
      833
    Aihe