Koska saadaan Keravalle uusi toimiva asemarakennus, jossa palvelut toimii ja olisi matkustajille hyvät tilat ja toiminnot. Vai onko Kerava tuomittu tuhansiksi vuosiksi tyytymään tuohon vanhaan asemamörskään? Käykää katsomassa muutamia nykyaikaisia asemarakennuksia, esim Seinäjoella, kyl kelppa.
Keravan uusi asema.
5
277
Vastaukset
- asemapäällikkö
Keravan keskustaa kovasti rakennetaan uuteen malliin ja hyvä niin.
Rumia, huonokuntoisia taloja uusitaan.
Hyvää on myös se, että vanhat, kauniit arvorakennukset säilytetään ja pidetään kunnossa, kuten asemarakennus.
Kyse on siis arvotuksesta, ei "tyytymisestä". - Hämmästelijä857
Miksi asemarakennuksen pitäisi olla kauppakeskus???
- janat
Ei ole tulossa asemaa, mistä voisi ostaa junalippuja tai minne voisi jättää polkupyöränsä turvallisesti parkkiin. Puhumattakaan autojen parkkkpaikoista. Maassa maan tavalla.
- ajatuksii
Kerava - han liittymässä vantaaseen sijaitseeko asemapalvelut sitten kenties Tikkurilassa :)
- Börgir75
Asemalle lisää telineitä autoille ja valehdellaan kansa onnelliseksi. Keskustaan saatava helikopterikenttä!! TÄMÄ ON SIETÄMÄTÖNTÄ!!!! Tehkää nyt jo joku jotain että täällä voisi elää. Lakkauttakaa rautatiet ja kulkekaa autoilla niinkuin me kunnon ihmiset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1196196Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625131SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun664256SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1003845Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123611Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203168SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352489Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672242Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val261594