Tiukkaa tekee Allerille kristillisyys?

Empiirisesti tutkittu juttu. Kristillisyys näyttää olevan sääntöjen vastaista profetioissa. Toisaalta islamistien profetiat poistuuvat myös alta aikayksikön, sillä niistähän paljastuu heidän ideologinsa täysin.
25298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Kun alkaa asiallista tekstiä olemaan palstalla liikaa niin S24 ylläpito hermostuu ja alkaa poistot. Eikä siinä vielä kaikki - nyt alkaa täysin moraaliton ja palstalle sopimaton teksti tulla samaisen S24 ylläpidon taholta profetioihin.

Äänestä
  • Aamen. Todisteet nähtävissä palstalla tänäänlkin.

    Äänestä

  • Atet ei lue suomen lakrja. Pitää muistuttaa.

    Äänestä

Onneksi Sinä tänne sitä ASIAA tuotat. Kiitos siitä.

Äänestä
  • Nyt sitten poistetaan ilman merkintääkin viestejä.
    Otetaanpa seuraavaksi kopiot ja katsotaan, mitä asiasta sanotaan toisaalla.

    viestiäni idiootille on poistettu, mutta vain yhdestä merkintä.

    Äänestä

  • korj. edelliseen viestiin. 2 viestiä poistettu, mutta vain yhdestä merkintä.

    Äänestä

  • reyey kirjoitti:

    korj. edelliseen viestiin. 2 viestiä poistettu, mutta vain yhdestä merkintä.

    Olet sinä ihmispolo todella sekaisin.

    Äänestä

  • asfdgasdfgasdfg kirjoitti:

    Olet sinä ihmispolo todella sekaisin.

    Kyllä. Koville näyttää ottavan.

    Äänestä

  • Sieltähän ne löytyivät! Kiitos!

    Nyt voitkin ottaa ohjeistani onkeesi?

    Äänestä

  • Jokainen ottaa inhottavasta idiootista onkeensa. Varsinainen palvonnan kohde.

    Äänestä

  • Allerin moraalia.

    Äänestä

  • Uskovaan kirjoitti:

    Jokainen ottaa inhottavasta idiootista onkeensa. Varsinainen palvonnan kohde.

    ok..

    Äänestä

Kun kirjoittaa Jeesuksesta ja todistaa,että muslimien käsitys hänestä on vääristynyt(Koraanin olen lukenut,) se ei välttämättä saa olla palstalla. Mutta ilkeilyjä,rivouksia ja jumalanpilkkaa ja riitelyä ei poisteta. On todella vähän erikoiset säännöt. Jankuttajatkin pitäisi poistaa,heidän jankutukseensa kyllästyy.

Äänestä
  • amen.

    Äänestä

Sinä ihmispolo et tunnistaisi empiiristä tutkimusta vaikka sellainen naulattaisiin otsaasi.

Äänestä
  • Missä säännöissä niin sanotaan?

    Äänestä

  • Uskomatonta käytöstä Suomi 24 ylläpidolta.

    Äänestä

  • Psykoja.

    Äänestä

  • Ylläpito on horkassa jo pelosta.

    Äänestä

  • Poistettu on..

    Äänestä

  • Poistetaan vaan kristillisyyttä.

    Äänestä

Kristillisyys poistetaan,pilkkaa ja ilkeilyä ja ivapuheita ei piisteta. Se on ylläpidon linja.sama muillakin uskovien palstoilla,käykää katsomassa Raamattupalstalla ja vaikka helluntailaisten,ni7n se on ihan sama juttu.

Äänestä
  • Niinpä.

    Äänestä

  • Lopunajat.

    Äänestä

Sen sijaan ,kun oli todella hyvä artikkeli otsikolla Odota,minä tulen pian,sanoi Jeesus lapselle, se häiritsi ylläpitoa niin paljon,että poistettiijn ,vaikkei siinä haukuttu ketään,eikä ollut mitään pahaa. Ilmeisesti Jeesusta saa pilkata,muttei kirkastaa, vai?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sbfhfdh kirjoitti:

Empiirisesti tutkittu juttu. Kristillisyys näyttää olevan sääntöjen vastaista profetioissa. Toisaalta islamistien profetiat poistuuvat myös alta aikayksikön, sillä niistähän paljastuu heidän ideologinsa täysin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu