Korva lepää https://www.youtube.com/watch?v=s_Q1Yw3i8gA
Mestarin puhetta
katsokaasuvakit
6118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eihän tuon hönön puheita kukaan täysjärkinen viitsi kuunnella. Sitä samaa iänikuista peruS-muukalaisvihaa se suoltaa lespaavalla Schlaavi äschällään ja punottaa kuin petteri punakuono.
Halla-aho on tuonut pposkissaan valoa pimeään - kiljunhuruiseen ja vinttipimeään perSukööriin.
Sinunkin puheesi on lehdistä otettua propagandaa.
Et osaa kuin haukkua.
Valitettavsti ei ole filmitähden näköinen. Niinhän se pitäisi olla. Niillä kiiltokuvilla kun tuppaa olemaan tyhjä pää ja harvassa korvia.
Halla-aho saa jatkuvasti kuraa Median taholta. Paljon on valehtelua mukana.Media oikei hyökkää häntä vastaan.
Kestäisikö sinä tuollaisen painostuksen . Yhtä miestä haukutaan milloin miksikin ja vääristellään hänen sanomisiaan.
Jopa oman puolueen uuvatit viskaa hänelle paskaa niskaan.
Elo on suurin haukkuja. Hänet Halla-aho nosti politiikkaan ja auttoi minkä pystyi. Elo kiittää häntä nyt laukomalla medialle asioita, joita ei ole tapahtunutkaan.
Terho samoin. Halla-ahon apu kelpasi. Nyt ivallisesti virvottava.
En ole ennen äänestänyt persuja, nyt äänestän. Vittuillaan enemmän, sen enemmän häntä äänestetään.
Minustakin se Kummelinväki-vertaus sopii Jussi Halikseen. Ei medianaama ollenkaan.
Antaa korvien levätä vaan. Ei tuon takia kannata korviaankaan rasittaa.
Jussi ei jää toiseksi haastatteluissa, sen on huomanneet mm. YLE:n suvakkitoimittelijat. Mestari vetää heidät kölin ali lähes joka kerta. Alkavat änkyttämään ja toistamaan samaa mantaraa kuin aivokääpiöt ja tekvät itsestään idiootteja. Itse palaan persujen kannttajaksi jälleen ja he saavat ääneni joka vaaleissa. Nuo mielipidekyselyt ovat teatteria ja todellinen kannatus näkyy vaaleissa. Vihreät ovat paperipuolue persujen rinnalla.
Samaa mieltä Jussi ei ole ylen ohjelmissa oikein suosittu,koska on joka kerta pyyhkinyt lattiaa suvakkitiomittelijoilla lataamalla faktat tiskiin asiasta kuin asiasta.