Mikä noita virolaisia vaivaa kun tulevat purkamaan pahaa oloaan suomalaisile nettifoorumeille ja irc-kanaville? Sama koskaa vähän puolalaisiakin, ne purkavat pahaa oloaan kömpelöllä englannilla mutta tyyli ja asia on sama. Jonkinlainen omituinen Suomi-viha ja angsti siitä että Suomi on pärjännyt historian saatossa paremmin kuin muu itä-eurooppa. Anteeksi vaan että ollaan pärjätty.
Virolaiset angstaavat
poro
5341
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
suomalaisia solvaa? toivottavasti olen väärässä.
puolalaiset ovat kärsineet kommunistien hirmutöistä vielä pahemmin kuin suomalaiset.
suomalaiset menettivät kommunisteille maat mutta puolalaiset menettivät sekä maan että vapauden. plus lukemattomia ihmishenkiä sen päälle,
Voi saatana kuinka minä nautin virolaisista. Viettävät siellä päin enemmän noita laulujuhlia.
te suomalaiset olette itse sen aiheuttaneet! Teistä on aika moni joko muutenkin JUUSO tai sitten sellainen kommari, joka vie suomessa asuvan virolaisen hyväuskoisen ihmisen perinnön saatanan kommunistiselle suomen valiolle. Yhä enemmän olen tullut vihaamaan tätä koko suomalaisen yhteiskunnan sairaita epäkohtia. Itse olette syyllisiä siihen, että Helsinki muistuttaa yhä enemmän Mogadishua ja suomalaiset pakenee pääkaupunkiseudulta pois, koska tapahtuu yhä enemmän outoja ja epämiellyttäviä asioita tällä seudulla. Se on ikävä tosiasia ja joku osa ihmisistä tietää niitä asioita. Ne jotka on edelleen sinisilmäisiä kommareita tai muuten naiivisia ihmisiä, saa nähdä tämän todellisen "ihme-suomen" romahduksen jo lähiaikoina. Itse asiassa tämä Halosen sanaleikki "hyvinvointiyhteiskunta" onkin vaan vaalipropagandaa. Tiedän, että Suomessa voi todella paljon ihmisiä todella pahoin. Sekä rahallisesti että henkisesti. Itse olen yksi niistä, joka ymmärtää yhä vähemmän tämän valtion kummallisia erikoisuuksia. Se kommunistien keksimä palsta on sekin yksi merkki tämän yhteiskunnan sairaudesta.
Toisten nimittely ja syyttely vie pois aiheesta ja tuhoaa keskustelun.
Suomi on tosiaan niin helvetin kommunistinen valtio ja samoin sen johdossa olevat henkilöt. Kumma ku halonen suomea ei oo liittäny viälä sen äitivenäjään.MUTTA ONNEKSI Kapitalismin kultainen aurinko on vielä nouseva ja kärventävä sosialistit.