Pedofiileinmetsästäjä Mikko Parantainen tuomittiin Keski-Suomen käräjäoikeudessa 3 kuukauden ehdolliseen. Taitaa olla isoja herroja tuolla pedofiilein joukossa, kun korvausvaatimukset oli satojatuhansia euroja joita vaadittiin Mikko Parantaiselta. Että silleen. ILtalehti.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mikä Mikko Parantainen, en oo kuullukkaan.
Hän on valtion ohjeistamispäällikkö valtiotieteiden maisteri Jaakko Parantaisen veli.
Tästä asiattomasta häirikköaloituksesta on jälleen ilmoitettu ylläpidolle.
Häirikkö olet itse , joten eiköhän ilmoiteta sinun häirinöinnistäsi.
pedofiilin vaino on paljon usein rasismia.
Juu otetaan kaikki vaan oikeus omiin käsiin niin kyllä siitä hyvä seuraa.
Keski-Suomen käräjäoikeuden tuomarit ja syyttäjät ovat itse pedofiilejä.
Turhaa säikytellä vanhempia. Tuollaisten pedofiili-epäilyjen takia isä tai äiti hätääntyy, jos naapurin kiva setä pitää lasta sylissään!
Vai mikä on syynä, ettei pedofiilin nimeä saa julkistaa? Eikö juuri asiallinen ja rehti tieto auttaisi vanhempia vahtimaan lapsiaan vähän tiukemmin?
ovat noin uskomattoman idioottimaisia,-KUN VAAN RIKOLLISIA HYYSSÄÄVÄT, JA NIIDEN KIINNIOTTAJIA TUOMITSEVAT- niin väkisinkin nousee kysymyksiä, että mitähän pedofiileja ovatkaan !
JA VOIHAN SAATANA, KUN SAISIN TAVATA YHEN TUOMARIN, JOKA OLI AINA KUULEMMA PÄISSÄÄN KÄRÄJÄSALISSA, JA ESITTI OLEVANSA OIKEUDEN PALVELIJA, JONKA TOUHU OLI TÄYSIN PERSEESTÄ- JA TOTUUDELLA EI OLLUT PIENINTÄKÄÄN MERKITYSTÄ ! SE KÄRÄJÖINTI OLI JÄRJETTÖMYYDEN HUIPPU JA KAUHISTUTTAVA VITSI ! NYT KUN YMMÄRRÄN SIITÄ ENEMMÄN, LAITAN PALAUTETTA AIVAN TAATUSTI !
ja voihan saatana, sääliksi oikein käy niitä uskomattoman typeriä ns lautamiehiä- jotka olivat sanoinkuvaamattoman typeriä ja tosiasioista mitään tajuamattomia uskomattoman pöljiä -siis täysin moukkamaisia saatanan pöljiä mitään tajuamattomia idiootteja !!!
MITEN SELLAISIA IDIOOTTEJA VASTAAN VOI TAISTELLA- kun asianajakin ON AIVAN TÄYSI IDIOOTTI ?
Tapauksesta on jo 25-30 vuotta- mutta vanheneeko koskaan nuo juoppojen TUOMAREIDEN JA USKOMATTOMAN PÖLJIEN LAUTAMIESTEN TEOT ?