Kannabis lailliseksi???

676
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Se on viherpellejen käytössä jo..

Äänestä
  • Kyllä kannabis on suositeltavaa kaikille aikuisille, joilla ei ole mielenterveysongelmia. Siksi se pitääkin laillistaa.

    Äänestä

Voisi laillistaa. Ei ole mitään pätevää syytä olla laillistamatta. Alkoholi on mielestäni turhan tykkiä tavaraa ja aiheuttaa paljon kuolemia ja mielenterveyden ongelmia. Vaihtoehtopäihteeksi alkoholin rinnalle ehdottomasti. Käyttäjien määrä lisääntynyt eksponentiaalisesti 60-luvulta asti, mutta skitsofreniaan sairastuneiden määrä pysynyt vakiona, joten korrelaatiota ei ole kannabiksen polton takia olemassa. Viikonlopun jälkeen töihin aika makea mennä, kun on ottanut oikeasti rennosti ja ei alo krapula-ahinointia, eli vieroitusoireita.

Äänestä

Ainakin kotikasvatus ja hallussapito lailliseksi.

Äänestä
  • Loppuks kallion apteekeista pamit jo, kun möyhöä lailliseksi vaadit??

    Äänestä

Viherhölmöille pakoliseksi..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fjdhsgafafdfgs kirjoitti:

http://www.kolttonen.fi/blog/2017-07-02.html
http://www.kolttonen.fi/blog/2017-07-20.html

Laillistetaanko kannabis???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu