Nyt on sitten Jeesuksen ihmeteko ylitetty, meinaan kalan ja leivän kopionti.
https://yle.fi/uutiset/3-9735404
https://yle.fi/uutiset/3-9735404
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Aika mielenkiintoinen kokeilu. Jos siitä olisi apua nalkäänäkevissä maissa, niin siitä vaan. Tuskin kovin maukasta se ruoka on ? Tuttavani kasvattaa kurkkuja kivihiilestä tehdyssä massassa, kaikki lannoitttet ovat keinotekoisia, arvaa ostanko niitä ?
Puolet proteiinia
"Kun kaikki raaka-aineet saadaan ilmasta, eikä tuotanto siis riipu lainkaan maaperän laadusta ja kosteudesta tai muusta säästä kuin auringonpaisteesta, tuotteet ja myös niiden ravintosisältö olisivat iso uutinen maailman nälkäalueille.
– Yksisoluorganismeissa yleisesti hyvinkin puolet on pelkkää proteiinia. Parikymmentä prosenttia on hiilihydraatteja, kertoo Pitkänen.
Perinteiseen maatalouteen verrattuna uudesta menetelmästä hyötyisi myös luonto, sillä kasvinsuojeluaineita ei tarvita ja prosessi on suljettu.
Siitä ei tule valumia vesistöihin tai muodostu voimakkaita kasvihuonekaasuja, kertoo professori Jero "
"Perinteiseen maatalouteen verrattuna uudesta menetelmästä hyötyisi myös luonto, sillä kasvinsuojeluaineita ei tarvita ja prosessi on suljettu."
Tuo nyt on ainakin HYVÄ ASIA, sillä tuo ylimyrkytys kyllä aiheuttaa syöpää sunmuuta tautia.