Ollaan me herrat eriperkeleitä

HALONEN EI MAKSA VEROJA, KUIN AY-LIIKE; AATELISIA MATKIVAT.

Elävät vielä aatelisaikaa.
8188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Miten aatelisuus siirtynyt kommareihin, tai sosialisteihin tässä tapauksessa pääosin.

Aatelisten verottomuus kiehtoo vasemmistoa. ns " KÖYHIEN YSTÄVÄÄ", JOITA PUHEISSAN HALOSEN LAILLA VILJELEVÄT.

Äänestä
  • Aatelisten erivapaudet poistettiin yli sata vuotta sitten. Se ei kuitenkaan koske SAK-aatelia, koska SAK-aateli on uusi aatelisluokka.

    Äänestä

- Aateluus siirtyy bolsuihin siten ,että hullujenhuoneen puoskarit ovat sossuja ja kuittaavat 7 jeparin palkkaa.

Äänestä

Ja Sipilä kiertää vakuuskuorilla?

Äänestä

Kuten olen monesti sanonut niin tasavallan presidentin kuin entisten presidenttienkin palkkojen ja eläkkeiden tulisi olla veronalaista tuloa. Joten avaaja on kyllä tässä suhteessa oikeassa.

Äänestä
  • Eipä tehnyt Sipilän tollolaumakaan muutosta!

    Äänestä

Jos noteeraan vastauksia, niin saa käsityksen, että olette kanssani samaa mieltä, jotta kaikki verolle, tarkoittaa että KAIKKI.
Kyllä se silloin olisi oikein, myös köyhimpiä kohtaan, jos maan eliitti ei saa itseään verolle, kun nämä sellaisia asioita, että heidän ( Halonen et kumpp.) on itse se aloite siihen tehtävä. Ei maa nyt ole tasa-arvoinen mitenkään tuosta kohtaa, kun miljonäärit voi kiertää verot, sosialistit sen nyt räikeimmästi näyttäneet, myös muita koskee, se selviö, se sitten olisi lainlaatijoiden ja hyväksyjien asia, laittaa maata edes vähän tasa-arvoon, edes veron osalta.
Kun se tuo aatelisaika on ollut ohi jo pitkään, ja tallainen jäänyt päälle, kuin aatelisia matkien Halonenkin. Kaukana tavallisesta Tarjasta, kun itse väitti itseäään ihan tavalliseksi.

Häpeän Halosen puolesta, miten valehdellut kansalle "köyhyyttään".

Äänestä

Eiköhän+nuo+pykälät+ja+ohjeet+liene+laadittu+eduskunnan+hyväksyminä.+Ja+ideologisesti+höyrähtäneenä+yrität+uskoa+ja+uskotella,+että+kepulainen+eläkepressa,+vaikkapa+Väyryspaavo,+vaatimalla+vaatisi+itselleen+60%+eläkeveroa.+Patehan+osoitti+jo+muinoin+jalasmökkitouhullaan++rehtiytensä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuvittelevat.Suuria kirjoitti:

HALONEN EI MAKSA VEROJA, KUIN AY-LIIKE; AATELISIA MATKIVAT.

Elävät vielä aatelisaikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu