Olen yksinäinen

Opiskelija0

Teen nyt selväksi että nämä unet eivät ole alkuunkaan profetioita tai salaviestejä.
Olen useasti nähnyt unia missä vietän aikaa jonkun naispuolisen seurakuntalaisen kanssa ja se on kivaa, mutta oikeassa elämässä en tunne yhtään ihmistä omasta seurakunnasta kaipaan vaan juttelua netin kautta tai naamatusten, mutta olen taas ujo enkä ole yhtään aloitteellinen. Moni mies luulee että yksinäisyyteen auttaa joku parisuhde, minulle rittää yksi kaveri jolle voi lähettää viestin päivittäin.
- - - - - -
Ymmärtäkää siis että uneni ei ole profetioita, mun suurin toiveeni on vain puhua ja uskon että se toive on myös uppoutunut myös alitajuntaan ja se näkyy sitten unina. Älkää jättäkö yhteystietoja tähän keskusteluun, EN ota yhteyttä ja enkä myöskään vastaa tähän ketjuun. Halusin vain jakaa minun kokemukseni 20-vuotiaana opiskelijana joka haaveilee tavallisista keskusteluista arkipäiväisistä asioista. Tähän ongelmaan auttaa jopa maailmanihmiset, jos niistäkään tuntisi edes yhden miehen tai naisen.

3

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rukouksinmuistan

      Herra antakoon sinulle ystävän.

    • Toivon myös ystävää Sinulle. Kaikkea hyvää!

    • hunningollako

      Josko niitä ystäviä saisi jostain muista seurakunnista?
      Pakkoko sitä on Vapaakirkosta etsiä?
      Ei muuta kuin tutustumaan johonkin helluntaiseurakunnan ihmisiin, tai jos paikkakunnallasi on kristillinen kahvila, sinne.
      Olen huomannut että Vapaakirkossa ystävyys on aika ehdollista. Pitää olla tiettyyn "raamiin" kuuluva. Tarpeeksi "hihuloiva" ja mutiseva, (muka kielillä puhuva), kädet välillä ylös ja muuta teatteria, niin sitten voit päästä ystäväksi.
      Mistä näitä Vapaakirkon sekopäitä sikiää?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      26
      11002
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      41
      8298
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      126
      5277
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3646
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3578
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3534
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3167
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2529
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2031
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1786
    Aihe