Eksyteillä olevat kristityt jotka olevinaan olevat

jippikaijjee

-Ja hän lähetti heidät julistamaan Jumalan valtakuntaa ja parantamaan sairaita.
. Ja hän sanoi heille: "Älkää ottako mitään matkalle, ei sauvaa, ei laukkua, ei leipää, ei rahaa, älköön myös kenelläkään olko kahta ihokasta.
. Ja mihin taloon tulette, siihen jääkää, ja siitä lähtekää matkallenne.
. Ja missä eivät ota teitä vastaan, siitä kaupungista lähtekää pois, ja pudistakaa tomu jaloistanne, todistukseksi heitä vastaan."
. Niin he lähtivät ja kulkivat kylästä kylään julistaen evankeliumia ja parantaen sairaita kaikkialla. "

-Ja kukaan ei näin nykyään kuitenkaan tee , vastoin annettua oppia vaan te kaikki olette mukautuneet ajan mukaan mikä kiellettyä on. "

-Älkääkä mukautuko tämän maailmanajan mukaan, vaan muuttukaa mielenne uudistuksen kautta, tutkiaksenne, mikä on Jumalan tahto, mikä hyvää ja otollista ja täydellistä.
. Sillä sen armon kautta, mikä minulle on annettu, minä sanon teille jokaiselle, ettei tule ajatella itsestänsä enempää, kuin ajatella sopii, vaan ajatella kohtuullisesti, sen uskonmäärän mukaan, minkä Jumala on kullekin suonut. "

-No lähes kaikkihan kumartavat tiedettä, rahaa ja teknologiaa mutta kun se on juurikin sitä mukautumista ja Jumalasta erkanemistä...Toki kaikkea materiaalista mielihalujen tyydyttäjiä puolustellaan ihmisten toimesta vaikka millä "kehityksen" määritelmillä mutta ihmisen henkinen kehitys on tällä hetkellä retuperällä. "

-Harhaoppia parhaimmillaan on juurikin tuo sukupolvesta toiseen jo monta kertaa tapahtunut ja kehittynyt maailmanajan mukaan mukautuminen ja "kehittyminen". Aina näitä harhaoppeja etsitään toisista uskonnoista jne mutta tätä ei nähdä oman perseen hellimisen tähden kun on niin mukavaa lillua harhaisen verhon lumoissa harrastaen lihan tekoja ulkokultaisuudessaan... "

-Kuten monet muinaisetkin "kulttuurit" ovat "nousseet" "kehitystensä" (aikaan mukautuneina monien sukupolvien ajan) ja romahtaneet , tulee tällekkin materialistiselle yhteiskunnalle tapahtumaan se sama todellisuuteen "romahtaminen" jossa ymmärretään todellisuuden todellinen laatu harhaisten verhojen väistyttyän ymmärtämisen tieltä. "
Jalometallit menettävät arvonsa, raha , omaisuus vaihtuukin siihen ainoaan todelliseen mitä meillä on...ja siinä vaiheessa rikkaat uivat nesteissään ,köyhien hurratessa ja kumartaessa Jumalaa.

1

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jippikaijjee

      Älä tapa "

      -Tämä yhteiskunta opettaa ihmiset tappamaan toisiansa jo varsin aikaisessa vaiheessa jolloin muutenkin "oma" tahto/valinta on todellakin hakusessa, kiitos tämän aivopesu yhteiskunnan jossa ihmisen kehittelemä "totuus" opetetaan totuutena kouluissa sun muissa laitoksissa ajaen ihmisen noin 12 vuotta yhtäjaksoiseen orjatyöhön joka perustellaan "normaalina" elämänä ja palkka mikä siitä saadaan meneekin omien mielihalujen tyydyttämiseen.... "

      Sitten monet uskovat syödessään lihaa tukien sitä raakamaisuutta joka sen jalostamiseen liittyy, ajaen autoillaan tuhoen luontoa joka on Jumalan luoma ja lukemattomia muita sairaita asioita jotka he perustelevat vajavaisella katselmuksellaan raamatusta vääntäen virnettä peilissä kun maalia kuluu naaman maalamiseen joka ikinen aamu... "

      Te haluatte pysyä syntisinä...vaikka raamatussa tulee esille se että PYRKIKÄÄ TÄYDELLISYYTEEN!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      59
      3727
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      87
      3118
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      69
      2326
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1530
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      65
      1319
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      87
      1169
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      29
      1039
    8. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      991
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      965
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      952
    Aihe