Pitäisi omakotitalon peltikatto vaihtaa uuteen ja rännit myös. 180 neliöö olis kysees. Hämeen laaturemontilta oon tarjouksen kysynyt ja kalliilta kuulosti.
Mikä olisi hyvä kattofirma Hämeenkyrös?
11
2112
Vastaukset
- Samannähnyt
Laaturemontin hintatarjous oli meilläkin neljäsosan isompi kuin seuraarava, siis ihan törkykallis. Kyselepäs Suokolta Ikaalisista. Meille teki hyvin, nopeasti ja asiallisella hinnalla.
- hyvää.ja.edullista
Tarkoittanet Soukkoa. Hänen firmaansa voin suositella kahden ison peltikaton kokemuksella. Sekä hinta että laatu kohdallaan.
- Samannähnyt
Juu, niinpä tarkoitan. Muistin siis nimen väärin, ja on hyvä, että oikaisit. Hyvä kokemus on yhteinen.
- kantolan.seppo
Mitä oli nelöhinta
- Tinke50
Peltityö M.Alanen pentinmaalta.
- kysymällä_tietoa
Ei ole yhtä hintaa,siihen vaikuttaa katon malli,auma vai suora lappeinen,kaavelit,piiput
läpiviennit,alusrakenteet ja ränneissä alumiini vai pelli, 5vai6 tuumanen syöksytorvien
määrä ja talon korkeus ja kattoturva laitteet,lumiesteet.Nämä kaikki on huomioitava.
Suosittelen sellaista firmaa joka tekee myös suunnittelun.Sitä ei pysty itse laskeen.
Paitsi ehkä huopakatossa,jos on enneen tehnyt.Paras katto tulee konesauma katosta,
tosin kallis,mutta kestää hoidettuna sata vuotta.Sinkitystä pellistä,muutaman vuoden
päästä maalattuna. - bruuno67
TK kiiinteistöpalvelut tekee parhaan saumatonta sakkia
- viljakkala
kattokeskus teki meille,244 neliöä.16th,vanhat räystäät laitettiin takaisin,uudet tikkaat,ormax kiiltävä tiili.asennus tapahtui talvella,kesällä olis ollut 24th.2,5 vuotta aikaa,eivät ole vielä vaivautuneet tekeen lopputarkastusta vaikka soitettu 2kertaa.eikaise ole sitten tärkeä.
- sinkkipläkkyri
Peltikatossa ainut järkevä vaihtoehto saumakatto sinkittynä, eikä koskaan maalia selkään patinoituu nätiksi eikä tarvi maalailla 10 vuoden välein. Eihän normi peltikatossa ole mitään järkeä kun asennusvaiheessa siihen poraillaan tolkutonmäärä reikiä ehjään peltiin
- K.koskelainen
Hämeen Laaturemontti antoi tarjouksen 12 000 euroa. 10katto taasen 8000. Ikaalisista soukko 9500. Varastorakennuksen katto, sadevesikourut ja putket varastoon ja taloon. Hinnat neuvoteltavissa. Ja hyvin putosi. Hämeen reikä eikä sika kallis firma, mutta jos kiireellä haluaa katon ja maksaa paalua, antaa mennä.
- BeachcornerBoss
Kattokeskusta suosittelen, viimeviikolla tuli oma kattoremontti valmiiksi. Hommat hoidettiin hyvin ja ajantasalla, jälkensäkkin olivat siivonneet viimesenpäälle. About 130 m2 tuli uutta pellikattoa, kattoturva tuotteiden , rännien, syöksyjen ja piipupellityksen kera. Purun osalta jätin vanhat katteet itselleni ja nekin oli nätisti pinottuna yhteen paikkaan. SUOSITTELEN!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4858526Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195840Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2564785Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584625Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s704151Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603930SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1713759- 901708
- 961241
- 47869