poistaa suomenkielisten avauksia, vaikka niissä ei ole mitään vikaa? Esim. aloitus "Finlandssvenska elever är lata" on poistettu, vaikka asia on tutkittu ja josta höblä on kirjoittanut.
Kuitenkaan ei poisteta näitä häirintäavauksia, kuten "Junttilandian lörtsy..." jne. Näitähän tekee tämä sama rekattu rkp:n.
Vosiko valvoja kertoa että miksi jatkuvasti
22
262
Vastaukset 22
-Junttilandian lörtsy..." jne. Näitähän tekee tämä sama rekattu rkp:n.
Junttilandian lörtsy ån håmålle perunanviljelijälle kauhistus.- SiivotaanPalsta
Asiaton avaus. Poistetaan pois.
- Tiedotan
Emma-svekomoderaattori on tyypillinen svekorusu eli ei alennu vastaamaan härskeistä toimistaan ja asenteistaan.
- jlaineen.tasolle
Itkee ylläpidolle, kuten Ankdam tai työeläkeläinen.
Ni har petat bort samtliga sakliga diskussioner som jag har startat och som hör hemma på spalten. Inte tror ni väl att de andra på spalten inte reagerar på sådant?
Varför är det btw att fenno bara lägger märke till dens egna osakliga inlägg som avlägsnas och inte överhuvudtaget reflekterar över alla sakliga inlägg (som fenno antagligen inte ens begriper) som den själv har anmält?
Summa summarum, fenno begriper tydligen inte ännu heller, att spaltens innehåll inte är finlandssvenskar, Sverige, Åland och dylikt (vilket redan syns i det första inlägget), utan SFP:s politik, så det är bara att anmäla allt annat de skriver om i fortsättningen med. Det blir ca. 100 % av fennognället.- inteofta
När har du senast sett ett seriöst inlägg av fennor där de inte svartmålar svenskspråkiga , SFP och svenskan på något sätt ?
- ReiskaHär
Mitkään juttusi eivät kuulu tänne.
- häiriintyneitä
Ankdam ja Riihimäen työeläkeläinen massapostittavat ylläpitoa.
- mycketenkelt
Antagligen för att fennoinläggen alltid innhåller något olämpligt, det kan man för det mesta själv konstatera.
- fyfanändå
Sveko- argumentet och Lukiolaislikkoja postar bara oseriösa inlägg.
fyfanändå kirjoitti:
Sveko- argumentet och Lukiolaislikkoja postar bara oseriösa inlägg.
Ban skulle vara på sin plats.
- annatvardetförr
Peppu-Reino kirjoitti:
Ban skulle vara på sin plats.
Det förekommer väl inte numera.
- hatpratskrivarna
annatvardetförr kirjoitti:
Det förekommer väl inte numera.
Det är synd det, ett bra sätt att hålla de mest olämpliga skrivarna borta.
- andratider
hatpratskrivarna kirjoitti:
Det är synd det, ett bra sätt att hålla de mest olämpliga skrivarna borta.
Sherifferna var också på sin plats, sedan kom luotsit efter dem.
fyfanändå kirjoitti:
Sveko- argumentet och Lukiolaislikkoja postar bara oseriösa inlägg.
-Sveko- argumentet och Lukiolaislikkoja postar bara oseriösa inlägg.
Hölpöti pölpöti.
Juuri avasin keskustelun jossa kerrottiin helsingin hyvöstä menestyksestä kansainvälisessä elämänlaatitutkimuksessa.
Sekin oli liikaa modelle:-)Peppu-Reino kirjoitti:
Ban skulle vara på sin plats.
-Ban skulle vara på sin plats.
Itse påstittelet lähinnä iltalehtien fennå sitä ja tätä paskaa.
Jåpa että avaukset påistetaan monta krt putkeen.
Jotta bannaa itsesi.
- Luciadagen
Aiemmin postasin ihan asiallisen keskustelun siitä, että koska Ruotsi on asettanut puomin suomenruotsalaiselle invaasiolle, koulutuspaikkojen suhteen Ruotsissa, niin nyt he ovat keksineet kiertotien opiskelu onneensa Ruotsissa Norjan kautta.
Se oli liikaa modelle, poisti viestin ennen kuin enteriä ennätin painaa. Emma taitaa olla österi? - mr.Robot
Ei ole olemassakaan niin viisasta tekoälyä, joka poistelee viestejä sisällön perusteella. Tietyt asiat, jotka tekoäly havaitsee on linkitykset, ja kenties kirosanat, mutta muuta ei pysty. Kyllä siellä on ennemmin joku kaksijalkainen takana. Onkohan apinat jo koulutettu modeiksi? Tuskin. Viesti poistetaan, kun joku valittaa, voin hyvin arvata, kuka täällä on suurin itkupillivalittaja.
- ingetkonstigt
Det är väl alldeles normalt att avlägsna opassande skriverier ?Suomi24 har rätt att bestämma vad de vill publicera.
- ellerhur
Om man postar sina texter här då har man ju godkänt reglerna ?
- mångproblem
ellerhur kirjoitti:
Om man postar sina texter här då har man ju godkänt reglerna ?
Vissa personer har svårt med läsningen också.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1492423Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois236977Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.156967- 66960
- 80952
Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!42911- 117909
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä73783Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47777- 71591