Halla-aho veti torin täyteen!

ArvoPohjaJytkyTulee

Jytky on tulossa! Soinin aikaan ei moista väenpaljoutta saatu aikaan.
Persut kiertää kansan parissa, hyvä niin.
Oli köppääsen oloosta kun kepun Lapualainen meppi Anneli Jäätteenmäki seisoskeli yksinään kepun teltalla. Ketään ei kiinnostanut Anneli.
Kokoomuslaisetki oli kuokkavieraana, häpeesivät edes.

28

942

    Vastaukset 28

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • selvä_se

      Jussi lupasi kaikki palvelut rasvoja myöten omasta pussistaan sekä myös muoviämpärin jokaiselle. Tietenkin kaikki pihistelijät tulivat paikalle. Nyt ei sitten kestä istua ollenkaan.

    • PönttinenKai

      Anneli antoi ilmisexi, ei ollu jonoa.

    • extsaaripuoliso

      Sehän nyt oli selvää, että kaikki Lapuan alemman sivistystason omaavat kiirehti paikalle pällistelemään tätä heidän harhoista kannatuksensa ammentavaa messiastaan.

      • päätömät-häärijät

    • tämäymmärretään

      Makkara kiinnosti, persuilla rahaa kuin roskaa, vaikka vastustavat puoluetukea.

    • jussifani

      Hyvä Jussi ja Teuvo !!! Eipä oo Lapualla ollu keskiviikkotorilla noin paljon väkeä varmaan koskaan. Kerranki oli torilla tohinaa. Kiitos aitojen Persujen !!!

    • kanmsanmies

      Hallas.Jussi ja Hakkarais-Teuvo taitavat olla kansan suosikkeja.

    • Halla Hakkara suomen suosikit.

    • krysleri

      Lapuan liike se vain uudistui eduksemme, hyvä pojat!

    • äkänenperiaate-parain

      Ja pontta löytyy nuorista lisää kaikki pihalle.

      PS-Nuoret: Vuonna 2015 saapuneet turvapaikanhakijat pitää palauttaa lähtömaahansa
      By Finnleaks on heinäkuu 27, 2017
      rajat kiinniRajat kiinni turvapaikkaturisteilta, ministeri Risikko!
      Perussuomalaiset Nuoret vaatii, että Suomen hallitus aloittaa välittömästi kaikki tarpeelliset toimet turvapaikkaturismin kitkemiseksi. Katseet kääntyvät erityisesti sisäministeri Paula Risikon suuntaan. Euroopan Unionin tuomioistuin päätti hiljattain, että EU:n jäsenmaat voivat palauttaa toisen EU-maan kautta tulleet turvapaikanhakijat ensimmäiseen EU-maahan, jonka kautta he ovat kulkeneet.

      – Dublinin sopimusta on järjestelmällisesti rikottu. Eurooppa ei ole kakku, josta voi noukkia itselleen kirsikat päältä. Meidän tulee palauttaa kaikki vuoden 2015 aikana ja sen jälkeen saapuneet turvapaikanhakijat lähtömaahansa tai ensimmäiseen EU-maahan, jonka kautta he ovat kulkeneet. Suomi ei ole hollitupa, johon vain astutaan sisään, toteaa Perussuomalaisten Nuorten puheenjohtaja Samuli Voutila.
      Perussuomalaiset Nuoret katsoo, että kansallisesti näin tärkeän asian vuoksi toimenpiteet on aloitettava heti, eikä vasta hamassa tulevaisuudessa. On annettava välitön ja vahva signaali siitä, ettei Suomi ole koko maailman sosiaalitoimisto, jonne voi tulla elelemään suomalaisten veronmaksajien kustannuksella – varsinkaan valittaen muun muassa tasaisin väliajoin tarjottujen palvelujen, kuten ruuan laadusta.

      – Tähän asti käytännössä kuka tahansa on voinut marssia rajalle asylum-taikasanaa käyttäen päästäkseen Suomen runsaiden lihapatojen ääreen. Nyt jos koskaan on ainutkertainen tilaisuus saada hallintaan jo pitkään maahan jatkunut elintasosurffareiden tulva. On päätösten aika. Rajat kiinni turvapaikkaturisteilta, julistaa Perussuomalaisten Nuorten varapuheenjohtaja Juha Karjalainen.
      Lähteet: PS-nuoret, Verkkouutiset
      http://www.finnleaks.net/ps-nuoret-vuonna-2015-saapuneet-turvapaikanhakijat-pitaa-palauttaa-lahtomaahansa/

      • Hullusmallis-onon

    • Stalinismia

      Hajotustoimintaa
      Miksi Halla-aho ryhtyy erottamaan puolueen jäseniä.Malli otettu
      suoraan Stalinilta.
      Katsokaa pian elokuvateattereihin tuleva Ikitie-elokuva.Suomen
      kommunistit eivät kuulemma olleet luotettavia.
      Lue huominen Ilkka.

      • Talonpoikaisjärjellä

        En tiedä Halla-ahon motiiveja, mutta talonpoikaisjärkeni sanoo, että jos samassa paikallisyhdistyksessä on eri persupuolueita kannattavia ihmisiä, eripuraa, riitoja ja keskinäistä vihaa syntyy varmasti. Tiedetäänhän se varmasti , että vihan välit on nyt soinilaisten ja halla-aholaisten puolueilla. Kaksi eri puoluetta yhdessä paikallisjärjestössä - kuulostaako pitkän päälle hyvältä?


    • Hist

      Kannattaa ottaa mallia kepussa. Paavol on kunniapuheenjohtaja, vaikka puuhaa omaa puoluetta.
      Otettu oppia Virolaiselta. Kepu pysynyt koossa. Ainut häiriö oli Vennamon
      nöyryytys. Halla-aho leikkii pikku Kekkosta, joka sai Vennamon lähtemään.
      Vennamon Nivalassa kannattaneista ei erotettu. Osa lähti vähin äänin
      Vennamon leiriin.
      Hitlerillä ja Stalinilla oli yksi ero. Hitler ei vainonnut oman puolueen kannattajia.
      Stalin tapatti kaikki, joita epäili epäluotettaviksi.

      • huutoa-hyvääsesti

        Itkekääs poijat vaan -mutta jonkun on suomi pelastettava, kyllä lässytys on loputtava -muuten hukka perii ja kehitysmaalaiset täyttävät pehmoset maat.


      • höpön_pöpön

        Eivät ole yhteneväisiä tilanteet keskustan ja perussuomalaisten asioissa, puhumattakaan että olisi missään mielessä uskottavaa vetää Stalinia ja Hitleriä vertailukohteiksi. Kuningasideasi ei kertakaikkiaan toimi, joten unohda se!


      • vieläei-koettua

    • äänetPS

      Halla-aho, Hakkarainen, Huhtasaari, niihin luottaa tämänkylän vaari!
      Hienoa Perust.
      Aito persu ei takkia käännä.

      • yhtäkopinaa-meno

        Joo ei ja putsaus onnistui helekutti -ei muutakuin suomi suoralle ja hommia piisaa -järkiporukat vetureiksi.


    • Jussifani

      Pakolaisia.Brysselin herrat ei tee mitään. Kerro Jussi, mitä Brysselissä on päätetty.
      Suomeen tullut paljon lomaherroja. Miksi Jussi?

    • uuvatti1

      Mistäs nyt saatte sielunravintoanne kun MV-lehti on hävinnyt kuin tuhka tuuleen?

      • uuvutti-notin

    • pakolaisetpois

      Mielummin Halla-aho, kuin Haavisto, tai Niinistö.

    • Kannatus

      Pani Huhtasaaren ehdokkaaksi. Ei mittausta omaa kannatusta

    • hyväjussiiiiiiiiiiii

      Turun tapahtumien jälkeen kannatus lisääntyy Jussi Halla-aholle !!!!!!

      • Halla-vain-puikoihin

        Joo nämä ruakittavat avittavat omien lähtöpassitusten hankinnassa, Halla laittaa nämä lähteen kuin lepät keihäinä kansan avitamana, siinä on järkimies -joka seisoo sanojensakin takana ja vaatii muiltakin sitä.

        Siitä se lähtee yhtenäisyys ja toiminta turvallisuutemme.


      • vanhoissa_on_tulevaisuus

        Viha ja kiukku on henkisesti heikkojen ominaisuus.


      • totuudentielle-noustava

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1371
    2. 68
      1330
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1245
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      886
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      871
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      622
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      586
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      574
    Aihe