Tarkka-ampujat ovat sotatoimissa täysiä vellihousuja. Mikä on sen helpompaa kuin jahdata uhreja piilosta ja pamauttaa ne nähtyään heti hengiltä. Mistä johtuu, että tarkka-ampujia pidetään ikäänkuin eräänlaisina pyhimyksinä ja lasketaan vain heidän tappamiensa uhrien lukumääriä? Tarkka-ampujien palvonnassa on menty mahdollisimman etäälle inhimillisestä ajattelusta ja toiminnasta, jossa kaikilla ihmisillä on oltava oikeus elää turvallinen elämä koko elinkaarensa ajan.
Tarkka-ampujat ovat vellihousuja
3
149
Vastaukset
- nykysota
Kuinka urhoollista on ohjata satelliitin avulla lennokin ohjus ihmisiä kohti toiselta puolelta maailmaa bunkkerista? Tarkka-ampuja on sentään sota-alueella ja usein vaarassa.
Todella mielenkiintoista sota alan asiantuntioiden kirjoittelua. Tarkka-ampujat eivät ole sotatilanteessa pitkäikäisiä. Esimerkiksi Simo Häyhästä Sosialistinen Neuvostotasavalta hänen tapostaan laitti todella suuren tapporahan sen tekijälle. Tarkka-ampujat eliminoidaan keinoja kaihtamatta. Vastapuolen tarkka-ampujat yleensä tietävät missä toisenpuolen tarkka-ampujat lymyävät ja niin se jatkuu. Jo koulutus nykyaikaiseksi tarkka-ampujaksi on pitkä. Kaiken lisäki sinun pitää olla hyvä ampuja paineesa. Ei muuta kun kouluttautumaan ja taaloja tienaamaan Ukrainan seudulle, Lähi-itään, Indokiinaan, Afrikkaan ja Etelä Amerikkaan. Siellä saat tukun taaloja jokaisesta varmennetusta työnäytteestä. Veikkan että menolilun ostajia löytyy.
- taaltapesee
Tietääkseni suomalaiset tarkka-ampujat puolustivat sota-aikana Karjalan kannaksella isänmaataan sekä myös nimimerkkiä olet_idiootti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2014487
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!472102- 691786
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331393Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581367Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93989SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26953Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10919Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170828Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186716